Kubuntu için Radeon Software nasıl indirilir?

Hocam buradan indirip kurmayı denedim fakat olmuyor. Öğrendiğim kadarıyla terminale kod yazmak lazımmış yazılımı indirebilmek için.
Dosyayı indirdikten sonra ya İndirilenler klasörüne gelir ya Download. Hangi klasörde ise terminalde cd İndirilenler/Download komutu ile dosyayı indirdiğiniz yere gelin. Sonra tar xf dosya adı bu komutu çalıştırın. Sonrasında ekran görüntüsü atın lütfen.

Hocam buradan indirip kurmayı denedim fakat olmuyor. Öğrendiğim kadarıyla terminale kod yazmak lazımmış yazılımı indirebilmek için.

ASUS ROG Strix RX 570 4 GB.
Dosyayı indirdikten sonra TAR arşivinden çıkartın:

Bash:
tar -xJvf amdgpu-pro_*.tar.xz

Oluşturulan dizine gidin:

Bash:
cd amdgpu-pro-XX.XX-XXXXXX

Son olarak yükleyiciyi çalıştırın:

Bash:
./amdgpu-pro-install -y

Dosyayı indirdikten sonra TAR arşivinden çıkartın:

Bash:
tar -xJvf amdgpu-pro_*.tar.xz

Oluşturulan dizine gidin:

Bash:
cd amdgpu-pro-XX.XX-XXXXXX

Son olarak yükleyiciyi çalıştırın:

Bash:
./amdgpu-pro-install -y

1618602568723.png

Sanırım işletim sisteminin sürümü Radeon Software'ı desteklemiyor. Dosyayı masaüstüne çıkardım. Dosyaya girip sağ tık yapıp "Uçbirimi burada aç" deyip
Bash:
./amdgpu-pro-install -y
kodunu kullandım.

Eki Görüntüle 978105

Sanırım işletim sisteminin sürümü Radeon Software'ı desteklemiyor. Dosyayı masaüstüne çıkardım. Dosyaya girip sağ tık yapıp "Uçbirimi burada aç" deyip
Bash:
./amdgpu-pro-install -y
kodunu kullandım.
Kubuntu demek Ubuntu demek. Ve Ubuntu desteği var. Yukarıda yazdığım mesadaki adımları uygular mısın?

Eki Görüntüle 978105

Bash:
./amdgpu-pro-install -y
kodunu kullandım.
Kubuntu 20.04 mü kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı