Kubuntu oyun dosyaları nasıl ayarlanır?

İbrahimTatlı

Hectopat
Yer
Yatak Üstü, Laptop Ekranı Önü
Daha fazla  
Arkadaşlar dün kubuntu 20.04 sürümünü kurmuştum Dual Boot yapmıştım.

Şimdi ben kubuntuya tlauncher kurdum ve oynadım gerçekten Windows'ta OptiFine'sız kasan oyunum kubuntu da 100 FPS'den aşağı inmiyordu.
Ama bildiğiniz gibi craftrise ve son oyuncu serverleri var. Bunların kendi Launcher'leri var Windows'ta masaüstüne atıp açman yeterliydi ama kubuntu da dosya olarak karşıma geldi. Bende ne yapacağımı bilemedim. Konuyla alakalı bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ olun hocam oldu peki ben Minecraft'ta ne yaparsam yapayım sabit FPS baktığımda seri Alt Tab attığımda 250 FPS yazıyor ama ekranda nedense 60 gösteriyor nedeni nedir?
Sorunu tam olarak anlayamadım ama 60Hz monitörünüz varsa 60FPS'in üstünü göremezsiniz. Bu yüzden yırtılmaları ve bilgisayarınızın gereksiz yorulmasını önlemek için V-Sync açmanızı öneririm.

Sorunu tam olarak anlayamadım ama 60Hz monitörünüz varsa 60FPS'in üstünü göremezsiniz. Bu yüzden yırtılmaları ve bilgisayarınızın gereksiz yorulmasını önlemek için v-Sync açmanızı öneririm.

Normalde Windows'da Minecraft'ta FPS'yi istediğin kadar yükseltip düşürebiliyorsun ama bende 60 FPS de sabit ben Maximum'a çeksem de aynı.

Bir de hocam müzik dinlemek istiyorum nasıl dinleyebilirim Spotify falan var mı kubuntu da.

Bir de hocam müzik dinlemek istiyorum nasıl dinleyebilirim Spotify falan var mı Kubuntu da.
Var tabi ki.

snap install spotify ya da sudo snap install spotify dene. Olmazsa başka bir şey önereceğim.
Ben sudo apt-GET install Spotify yazdım sonra şifre mi istedi yazdım ama Spotify ek paketi bulunamadı dedi o yüzden nereden indirebilirim?
Bu arada normal şartlarda "apt-get" yerine "apt" yazman yeterli.

Geri
Yukarı