Küçücük çocukların ellerinde telefon olması

Öyle sigara içen kişiler sadece hava atmak için içiyor. Neyi güzel anlamıyorum. Hayatımda bir kere bile içmedim ve içmem. Tabii kendilerini zorunlu hissediyorlar genelde. İçmezlerse yalnız kalacaklarını düşünüyorlar.
Aynen öyle. Diyorum bırak şu zıkkımı." Ailem biliyor. " diyorlar. Bana çok saçma geliyor. Para verip kendini zehirliyorsun.

Nerede top oynasın? Her yerden vızır vızır araba geçiyor, her yer pedofili Suriyeli, Afgan dolmuş.

24 yaşındayım, bende üzülüyordum çocukların bu haline, İstanbul'a teyzemler ziyaretimize gelene kadar. O zamanlar 6. ve 2. sınıfa giden küçük kızları vardı telefonları yok. Bir kayıp oluyorlar bulması imkansız. En az 3-4 kişi aradı kızınız burada diye.
Zaman artık kötü, iletişimin en büyük yoluysa telefon, okula başladığı an çocuğun elinde telefon olması şart. Buradaki tek sıkıntı anne, babanın telefonu kontrol etmemesi denebilir. Ama o da zor, yeni nesil her şeyi çabuk kavrıyor. Anne baba onun hızına yetişemez.
senin kastettiğin şey ulaşım için telefon ama yeni nesil ulaşım için kullanmıyot tik tok ve benzeri uygulamalrda çürüyorlar ayrıca ailenin de çocuğu dışarı salarken gönderdiği yere dikkat etmesi lazım veya kendi gitmesi lazım çocuk bunlar oynıcak edicek telefonda boş videolar izleyip büyümicek ailesiyle çıkar parka gider eğlenir arkadaşları vardır eğlenir komşu tanıdık vardır eğlendirir

Böyle diyoruzda çoğumuz 10 yaşında ya da daha küçük iken bilgisayara başladı 😁 ama gerçektende yanlış çünkü bizim evimizde ben 8 yaşındaydım 2007 senesinde bir Exper bilgisayar alınmıştı oturdum üst komşumuzda internet vardı oradan almıştım interneti kablo ile Chroma girdim bir site buldum adını unuttum Firefox ile Half-Life Strike mod gibi bir oyun girdim Firefox'u açtım oynadım az da olsa insanlar vardı simpsonların evi bir de süngerbob haritası vardı orada oynardım sonra ilerledikçe ilerledi gerçektende çocuklara bilgisayar telefon tablet verilmemeli sırf 1 saat zırlamasın diye hayatı karartılmamaı hiç unutmuyorum 13 yaşındayken ilk kez sabaha kadar oyun oynamıştım eğleniyordum ama kendime zarar verdiğimden haberim yoktu bu konuda aile bireylerinin çok dikkatli olması gerekir yoksa benim gibi ya da benim gibi olan başkalarının hayatının bir kısmını karartabilir kuzenime amcası bilgisayar alacak şimdi alma diyorum daha söyledim diyor ne yapalım umarım fazla oynamaz dediklerimi dinler iyi günler.

Senin kastettiğin şey ulaşım için telefon ama yeni nesil ulaşım için kullanmıyot TikTok ve benzeri uygulamalrda çürüyorlar ayrıca ailenin de çocuğu dışarı salarken gönderdiği yere dikkat etmesi lazım veya kendi gitmesi lazım çocuk bunlar oynayacak edecek telefonda boş videolar izleyip büyümeyecek ailesiyle çıkar parka gider eğlenir arkadaşları vardır eğlenir komşu tanıdık vardır eğlendirir.

O dediğiniz olaylar 10 yıl öncesinden kaldı, ailesiyle çıkıp hangi parka gidecek? Suriyelilerin çekirdek çitleyip milletin karısına kızına sarktığı parklara mı? Ailesi dediğiniz kesim zaten sabahtan akşama kadar çalışan kesim bazılarının hafta sonu bile yok. Çocuğun eline hem sıkılmasın hem ulaşabilelim diye telefon veriyor doğal olarak. Elinden telefon düşmeyen çocuklar zaten üst kesimden çocuklar olmaz, üst kesim zaten çocuğuna bakabilir. Kursa gönderir, özel hoca tutar, evinin arkasında havuzu vardır vs. devirin değiştiğini kabul etmek zorundasınız. Benim zamanımda da herkesin elinde MP3 ve ses bombaları vardı neden? Çünkü onlar popülerdi.

Böyle diyoruzda çoğumuz 10 yaşında ya da daha küçük iken bilgisayara başladı 😁 ama gerçektende yanlış çünkü bizim evimizde ben 8 yaşındaydım 2007 senesinde bir Exper bilgisayar alınmıştı oturdum üst komşumuzda internet vardı oradan almıştım interneti kablo ile Chroma girdim bir site buldum adını unuttum Firefox ile Half-Life Strike mod gibi bir oyun girdim Firefox'u açtım oynadım az da olsa insanlar vardı simpsonların evi bir de süngerbob haritası vardı orada oynardım sonra ilerledikçe ilerledi gerçektende çocuklara bilgisayar telefon tablet verilmemeli sırf 1 saat zırlamasın diye hayatı karartılmamaı hiç unutmuyorum 13 yaşındayken ilk kez sabaha kadar oyun oynamıştım eğleniyordum ama kendime zarar verdiğimden haberim yoktu bu konuda aile bireylerinin çok dikkatli olması gerekir yoksa benim gibi ya da benim gibi olan başkalarının hayatının bir kısmını karartabilir kuzenime amcası bilgisayar alacak şimdi alma diyorum daha söyledim diyor ne yapalım umarım fazla oynamaz dediklerimi dinler iyi günler.

Hocam biz bilgisayarda mantıklı takılıyorduk en azından TikTok falan yoktu güzeldi yani😁

Hocam biz bilgisayarda mantıklı takılıyorduk en azından TikTok falan yoktu güzeldi yani😁

Ne değişti? Facebook hesabı açıp fotoğrafını çekip altına atarlı atarlı sözler yazan nesil gitti, yerine TikTok'ta video çeken nesil geldi. Siz internet tarayıcısı üzerinden oyun oynuyordunuz, zaten o oyunların veya o mantıktaki oyunların hepsi telefona taşındı. Şu anda burada "yeni nesil çok değişik ya" gibi sığ yorumlar yapanlarla "bizim zamanımızda yağ yoktu" yapan dedelerin hiçbir farkı yok.

Evet hocam maalesef yeni nesil böyle. 7-8 yaşında herkesin elinde telefon var ve önüne gelene hava atmaya çalışıyor. Bu çok can sıkıcı bir durum. Eskiden hiç öyle değildi.
Hocam eskiden full bisiklet süren top oynayan çocuklardık. Şimdi çocuklar elinde telefon kulağında kulaklık sevgili muhabbeti yapıyorlar gerçekten anlamıyorum ya daha çocuksun.

Orkut MSN Skype TeamSpeak'e vardı CS 1.6 oda kaçak ha 😁😁 zombie escape oynardım bayılırdım awp_tower girmezdim deli olurdum vuramazdım 🤣 TeamSpeak'e yi bağlayamazdım deli olurdum ne günlerdi.

Ne değişti? Facebook hesabı açıp fotoğrafını çekip altına atarlı atarlı sözler yazan nesil gitti, yerine TikTok'ta video çeken nesil geldi. Siz internet tarayıcısı üzerinden oyun oynuyordunuz, zaten o oyunların veya o mantıktaki oyunların hepsi telefona taşındı. Şu anda burada "yeni nesil çok değişik ya" gibi sığ yorumlar yapanlarla "bizim zamanımızda yağ yoktu" yapan dedelerin hiçbir farkı yok.
Katılmıyorum. En azından küçücükken sevgili muhabbeti yapmıyorduk.

Hocam sanki fazla nefret içerikli bir yorum olmuş çok şey değişti o zaman birbirlerine küfür eden çocuklar yoktu şimdiki çocuklar bana bile küfür ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı