Küçük kardeş problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuk kontrolden çıkarsa hayata döndürmeniz çok zor olabilir :D Alabileceğiniz en yüksek önlemleri alın ve Tiktoğun aslında bir terorist uygulaması olduğunu ve kullanırsa hapse girebileceğini falan anlat belki bırakır :)

Çocuk kontrolden çıkarsa hayata döndürmeniz çok zor olabilir :D Alabileceğiniz en yüksek önlemleri alın ve Tiktoğun aslında bir terorist uygulaması olduğunu ve kullanırsa hapse girebileceğini falan anlat belki bırakır :)
8 yaşındaymış. İnanmaz bence.

Ona bir Google hesabı aç ve yaşını doğru olarak gir. Ebeveyn olarak kendi hesabını göster. Böylelikte indirebilecekleri, izleyebileceği videoları vs. kendin kontrol edebiliyorsun.
Kardeşim (3) Peppa Pig denen saçma bir çizgi film yüzünden evde " şapşal baba, şapşal anne" diye geziyordu. Şimdi engelledim. İzleyemiyor.

Eskiden bizi döverlerdi haylazlığımızdan. Şimdi onu da yapamıyoruz.
Yeni nesil çok garip, ben şımardığımda hep tokat yerdim. Kardeşim beş katını yapıyor lafla anlatıyorlar. Farklı muamele görüyoruz. O yüzden dövmek değil de gelişine şaplak atılabilir, benden 8 yaş küçük kardeşim sinirlenince bana vuruyor. Bu nesili anca kaba kuvvet akıllandırır, üzgünüm ama gerçek.

Senin adına üzüldüm. Muhtemelen Enes Batur izliyordur. Arkadaşın dediği gibi modem arayüzünden engelleyin o siteleri. Daha ilginci 8 yaşında ve telefonu var. Ve TikTok kullanıyor. Allah kurtarsın. Şaplak bir çözüm olabilir. Eğer Android ise TikTok ve Youtube uygulamalarını gizle. Sonrasında Türkiye' de yasaklandı de. Ülkemizde yaklaşık 29.5-30Mn TikTok kullanıcısı var. Ama şaplak çok kontrolden çıktığı zamanda yap. Dans ederken videoya çek ve şunu de. Bu danslarını arkadaşlarına göstereceğim (Whatsapp' dan atacağım de.) de. Senin adına üzüldüm dostum.

Yeni nesil çok garip, ben şımardığımda hep tokat yerdim. Kardeşim beş katını yapıyor lafla anlatıyorlar. Farklı muamele görüyoruz. O yüzden dövmek değil de gelişine şaplak atılabilir, benden 8 yaş küçük kardeşim sinirlenince bana vuruyor. Bu nesili anca kaba kuvvet akıllandırır, üzgünüm ama gerçek.
Kesinlikle katılıyorum. Doğrusunu anlat anlatabilirsen küçücük çocuğa. Biz dayakla adam olduk bunların adam olacağı yok.

Artık söz geçirilmiyor ki küçüklere. Küçükler de büyüklere karşı saygısını yitirmiş durumda. Kardeşimin bana küfür saydırmışlığı bile var. Aynı şekilde "Ne anlıyorsun bu izlediğin saçma videolardan?" dediğim zaman "Sana ne? Git yanımdan, anlamazsın." gibisinden laflar söylüyor.

• Beğen
İfadeler: kt2
Benim kardeşim de 8 yaşında sen kimsin lan falan diye geziyodu bi koydum artık daha uslu bir çocuk oldu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı