Küfür etmeden nasıl dururum?

Hocam inanın ki Dark Souls insanı terbiye ediyor. 🙂Sabır ede ede o bossu kesiyorsunuz. Başlarda çok sinirlendirir, sonra haz almaya başlayınca işler tık tık ilerler. 😃
Yani şöyle diyeyim o zaman oynamadığım Fromsoftware oyunu yok, daha bu gün itibariyle elden ring %100 şekilde bitirdim normal şekilde 4 defa bitirdim. Diğer oyunlar eski olduğundan onları saymıyorum en basit örnekle Dark Soul's 2 yi 7 defa ki artık zevk vermiyor Sekiro'yu son save tam bitmedi ama 11. defa bitirdim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki her sene bu oyunlar yüzünden bir kol bir de klavye almak zorunda kalıyorum. Sekiro oynarken hatasız yenmediğim bos yok denebilir ama hala daha sinir krizleri devam ediyor. Demeye çalıştığım insandan insana değişiyor burada çok bilmişlik taslamak istemem yanlış anlaşılma olmasın. Bu süre zarfında daha duyulmamış küfürler icat etmiş olabilirim. :D Sanırım beni terbiye etmekten çok daha agresif bir insan yapmış olabilir ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir. Herkesin hayatına kimse karışamaz. :D Umarım sadece bende böyle etkileri oluyordur.

İçinden küfür etmeyi deneyebilirsin. Veya küfür etmeden bağırabilirsin bu sinirini bastırmana yardımcı olur. Küfürü bırakmakta biraz sende bitiyor kendini kasarsan bir süre yavaş yavaş alışırsın. En kötü seneryo kız arkadaşın falan bu kadar küfür ettiğin için senden ayrılınca veya sevdiğin insanlar senden soğuduktan sonra zaten kendi kendine bırakmak isteyeceksin istesen de istemesen de.

Ciddi ve baskı altında olacağın etkinliklere, samimiyetle değil bilgi ve birikim ile sohbet edebileceğiniz ortamlarda takılın o baskı ve ciddiyet sizi toparlar.

Bende 5.sınıfa kadar ağzımdan l*n kelimesi bile çıkmadı okul ortamındaki serserilerle takıldıktan sonra küfür bağımlılık yaptı ancak sinirlendiğinde küfür ediyorsundur ne zaman sinirlensem kendimi tutuyorum yavaş yavaş yapa yapa küfürü bıraktım bir anda bitecek değil ya.

Yani şöyle diyeyim o zaman oynamadığım Fromsoftware oyunu yok, daha bu gün itibariyle elden ring %100 şekilde bitirdim normal şekilde 4 defa bitirdim. Diğer oyunlar eski olduğundan onları saymıyorum en basit örnekle Dark Soul's 2 yi 7 defa ki artık zevk vermiyor Sekiro'yu son save tam bitmedi ama 11. defa bitirdim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki her sene bu oyunlar yüzünden bir kol bir de klavye almak zorunda kalıyorum. Sekiro oynarken hatasız yenmediğim bos yok denebilir ama hala daha sinir krizleri devam ediyor. Demeye çalıştığım insandan insana değişiyor burada çok bilmişlik taslamak istemem yanlış anlaşılma olmasın. Bu süre zarfında daha duyulmamış küfürler icat etmiş olabilirim. :D Sanırım beni terbiye etmekten çok daha agresif bir insan yapmış olabilir ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir. Herkesin hayatına kimse karışamaz. :D Umarım sadece bende böyle etkileri oluyordur.
Hocam maşAllah. 😀 Ben bir iki kere falan bitirdiğinizi zannetmiştim de siz Guinnes rekorlarına hazırlanıyormuşsunuz. 😁

Aslında çevrimiçi oyunlar (R6S, Rocket League, DBD) beni terbiye ettiği için souls oyunlarına daha sakin yaklaşıyorum. Bu da -sizinkine benzer şekilde- yapımla alakalı. Çok yavaş ve sakin oynadığımda sorun olmuyor ancak tek gayem bitirmek olduğunda ben de kendimi çok sıkıyorum ve çabuk sinirleniyorum. Souls oyunlarından edindiğim birçok tecrübe de var. Bunu es geçmemek lâzım.

Geri
Yukarı