Kavga etmekten korkmak

Daha fazla  
Arkadaşlar 12.sınıftayım. Arkadaş çevrem var. 6 kişi. Biraz kendileri kavgadan korkmayan kişilerdir. Yani biriyle olayı olsun deseler çıkışa gel diye anında gelirler. Okula yeni başladığım zaman büyük sınıflarla kavga olmuştu. En son çıkışa gel muhabbeti bizimki yumruğu yiyince bende çocuğun üstüne atlayınca üstüme falan üşüştüler. İşte birkaç yumruk falan ondan sonra daha etmedim. Fakat şimdi yine bir olaylar falan oluyor. Kavga etmekten de korkuyorum. İstemiyorum çünkü kavga etmek. Nasıl yenebilirim bu korkaklığı? Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öz güven kazan spor kurslarına git vücutuna ozen göster.

Kalıplı birisiyimdir büyük gösteririm ama kavgayı sevmeyen birisiyimdir kız gibi takılan birisi değilimdir ama orada birine bir şey olursa bundan korkuyorum hiçbir zaman kavgacı biriside olmadım ama bazı bulaşan kişiler yok değil alttan almak hep koyuyor.

Basit, kavgaya katılma. Kavga ergence şey zaten.
Bunlar benim kardeşim dediğim arkadaşlarım eksik bırakmak olmaz yanlarında olmamak kavga var yok gelmiyorum falan mı diyeyim.

Kavgalar çözüm olmaz, mümkün olduğunca zorda kalmadıkça hiç bulaşma o işlere. Kimde ne alet edevat olduğu belli değil kim vurduya gidersin.

Bende aynı görüşteyim olgun bir kafada olduğum için bunlar her olan ufak olayda direkt kavgaya bağlıyorlar.
Eğer dediğin gibi fizikliysen az daha kas yap tank'a dönüş fakat kimde ne alet var bilinmez öyüzden vücüdünü kavgaya değil kavgayı ayırmaya kullan. Elinden geldiğince daha başlamadan yap bunu fiziksele gelincede ayır ama önce sözelde müdahale et.

Geri
Yukarı