Kavga etmekten korkmak

Eğer dediğin gibi fizikliysen az daha kas yap Tank'a dönüş fakat kimde ne alet var bilinmez o yüzden vücüdünü kavgaya değil kavgayı ayırmaya kullan. Elinden geldiğince daha başlamadan yap bunu fiziksele gelincede ayır ama önce sözelde müdahale et.

Bak kavgayı her zaman ayıran tip olmuşumdur ama karşı tarafta az değil çekiyorlar yani insanı kendine hani tamam bizim arkadaşlar biraz kavgacı diyorum ama karşı tarafta az değil zaten kendileri ilk bulaşıyorlar bizlere kavga çıksın diye. Bizlere ve birine bir şey olmasından korkuyorum. Haberlerde az görmüyoruz bir yumruğa ölen insanları.

Zarar göreceksem hayır derim. Kendisi yapsın, başkaları arka çıkmasın.
Kardeşini dahi satan insanla muhattap olmam iyi geceler/akşamlar.

Bak kavgayı her zaman ayıran tip olmuşumdur ama karşı tarafta az değil çekiyorlar yani insanı kendine hani tamam bizim arkadaşlar biraz kavgacı diyorum ama karşı tarafta az değil zaten kendileri ilk bulaşıyorlar bizlere kavga çıksın diye. Bizlere ve birine bir şey olmasından korkuyorum. Haberlerde az görmüyoruz bir yumruğa ölen insanları.
Arkadaşlarını onlar dilinden uyar mesela; Bunlara 2 dakika verilmez boş ver gibisinden konuşur konuşur susarlar gibisinden.

Kimse kusura bakmasın fakat kavga etmek (bir insanın gücüyle bir diğer insanı ezmesi) doğru olmadığı ve insanların kötü olduğu bir dönemde yaşıyoruz lütfen kavga etmeyin.

Olgunluk ayranım dökülmesin diye dostunun dayak yemesini seyretmek ise ergen kalmak daha makul görünüyor.
Birilerine arka çıkmak şu anda bana saçmalık olarak geliyor. Ben de ergen olduğum dönemlerde kavgalara katıldım vs. vs. ancak büyüdükçe anladım. Birileri kendi ayakları üstünde durması gerek. Kavgada dayak yemişse çeksin elini kolunu kavgadan, ben niye gideyim onun mevzusuna? Kendisi çözsün. Her şeyi yaparım ancak önce kendi ayakları üstünde durmasını isterim.

Nasıl yenebilirim bu korkaklığı? Ne yapabilirim?
Yenme, mantıklı ol kavgadan her durumda uzak dur. Özellikle bir Orta Doğu ülkesinde yaşarken aklından bile geçirme, biri aradan sokar bıçağı defterini kapatır. O bıçağı sokan da 2-3 yıl yatıp çıkar sen öldüğünle kalırsın. Kavga konusunda atıp tutanları da dinleme, sadece 1 canın var sonra load game yapıp hiçbir şeyi geri alamıyorsun. Aklını kullan, başkalarının gazına gelme.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı