Her tartışmayı küfür ile halletmeye çalışan kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Discord sunucusuna katılmıştım adını vermeyeceğim. Orada sövüş odası diye bir şey vardı. Herkes birbirine küfür ediyordu ölülerine bile küfür ediyorlardı. Bende neden böyle bir şey yapıyorsunuz bu yanlış bir şey demiştim. Bunlar da kendilerini savunuyordu. İnsanlar istediklerini yapar falan diyordu. Ölüye küfür etmek nedir ben böyle bir saygısızlık görmedim. Siz ne düşünüyorsunuz böyle insanlar hakkında?

Diriye saygısı olmayanın ölüye de saygısı olmaz hocam.

Küfür  bence bir kişiye ve ya manevi değeri olan bir şeye onur kırabilecek şekilde söylenmesi gerçekten saygısızca. O Discord sunucusu buna dahil. Ama ona ve ya manevi değere değilse ve eğer samimi olduğun biriyse ona belki arada sırada şakalaşmak için kullanmak(eğer o da rahatsız olmuyorsa normal algılıyorsa) sorun yok ama rahatsız oluyorsa kötü bir şey.

Bir Discord sunucusuna katılmıştım adını vermeyeceğim. Orada sövüş odası diye bir şey vardı. Herkes birbirine küfür ediyordu ölülerine bile küfür ediyorlardı. Bende neden böyle bir şey yapıyorsunuz bu yanlış bir şey demiştim. Bunlar da kendilerini savunuyordu. İnsanlar istediklerini yapar falan diyordu. Ölüye küfür etmek nedir ben böyle bir saygısızlık görmedim. Siz ne düşünüyorsunuz böyle insanlar hakkında?

İsteyen istediğini yapar sövüşürken ciddi olduklarını sanmıyorum eğlenmeyi bilen arkadaş ortamında söver zaten.

Küfür  bence bir kişiye ve ya manevi değeri olan bir şeye onur kırabilecek şekilde söylenmesi gerçekten saygısızca. O Discord sunucusu buna dahil. Ama ona ve ya manevi değere değilse ve eğer samimi olduğun biriyse ona belki arada sırada şakalaşmak için kullanmak(eğer o da rahatsız olmuyorsa normal algılıyorsa) sorun yok ama rahatsız oluyorsa kötü bir şey.

Ben şakasına olduğunu düşünmüyorum. Çünkü olaylar ciddiye gidiyor du orada. Şakasına olsa bile yanlış bir şey. Küfür ne ara şaka oldu?

Klasik discord. Gereksiz insan dolu, takmayin kafaya.

Ne düşündüğümü söylersem beni bu konuda ince ince keserler. Gereksiz küfür etmeye karşıyım. Günde ortalama 60-70 kere küfür eden birisinin böyle bir şey demesi garip gelebilir.

24 saat boyunca küfür etmemeye çalıştım, 13 dakika dayandım. Ben gergin adamım, gelemem öyle şeylere.

Gün için de duruma göre küfür eden biriyim. Ancak bu küfürleri asla kişinin manevi, ailevi ya da dini değerlerine etmem. Ayağım takılır küfür ederim, oyunda ki karakter saçma sapan işler yapıyordur küfür ederim ya da siyasetle ilgili bir haber görürüm ve tüm sinirimi küfür ile çıkartırım. Günümüz Türkiye'sinde gündemi yakından takip edip küfür etmemek imkansız zaten. Eğer kişi başka bir kişinin dini, milli ve ailevi değerlerine küfür ediyorsa bu dümdüz acizliktir bana göre.

24 saat boyunca küfür etmemeye çalıştım, 13 dakika dayandım. Ben gergin adamım, gelemem öyle şeylere.

Benim de durum aynı, bir ara bırakmaya çalıştım sonra fark ettim ki bazı kişiler küfür yemeyi gerçekten hak ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı