Küfürü ve aklıma gelen her şeyi yazmak veya söylemekten nasıl kurtulurum?

Ben internet ortamında büyüdüm. Çoğu zaman küfür ediyorum ve aklıma gelenleri yazıyorum. Bundan yeni yeni rahatsız olmaya başladım ama bırakamıyorum da. Sırf aklıma gelen iğrenç bir şey yüzünden sevdiğim bir yayıncı yüzünden ban yedim ve banım kalkmadı. Bunu düzelteceğimi düşünmüyorum fakat küfürü bırakmak için bir şansım olabilir. Bundan nasıl kurtulabilirim? Bu arada "hahaha" atanlar troll konu değil. Cevabınız yoksa konuyu terk edebilirsiniz.
Kitap okuyabilirsin. Psikiyatrik tedavi olabilirsin, keskin sirke küpüne zarar, unutma.

Ben internet ortamında büyüdüm. Çoğu zaman küfür ediyorum ve aklıma gelenleri yazıyorum. Bundan yeni yeni rahatsız olmaya başladım ama bırakamıyorum da. Sırf aklıma gelen iğrenç bir şey yüzünden sevdiğim bir yayıncı yüzünden ban yedim ve banım kalkmadı. Bunu düzelteceğimi düşünmüyorum fakat küfürü bırakmak için bir şansım olabilir. Bundan nasıl kurtulabilirim? Bu arada "hahaha" atanlar troll konu değil. Cevabınız yoksa konuyu terk edebilirsiniz.
Hocam artık internette küfür edenlere yasal işlemler başlatılabiliyor, her küfür ettiğinizde aklınıza bu gelsin.

Hocam nasıl? Ben yandım o zaman.
Madde 125- (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.

Benim kullandığım yöntemi kullan. Recep Baltaş'ı içinde hisset.
Bu arada söylediklerimde ciddiyim. Bu tür şeyler yapmak üzere olduğumda, recep abiye layık olmak için kendimi tutuyorum ve hayatıma sakin bir şekilde devam ediyorum.

Kullanmış olduğun yöntem ilginçmiş. Yine de yararlı olur bayağı.

Küfür kullanmak çevreden dolayı bireylerin kazandığı bir alışkanlıktır. Bu alışkanlık kötü bir alışkanlık olduğundan dolayı çoğu çevrelerce kabul görmez. Özellikle bir büyüğünüzün yanında bu şekilde konuşmanız karşı taraf açısından saygısızlık olarak adlandırılır. Bu durumdan kurtulabilmek için düşünmeden konuşmayı bırakmanız gerekmektedir. Bu zor bir durum ama örnek verirsem, birisi ile yazışırken ilk diyeceğiniz cümleyi yazabilirsiniz. Fakat göndermeden cümlenizi okuyarak değerlendirin, eğer gerçekten de hoşlanmayacağınız sonradan demek istemeyeceğiniz bir cümle ise silin ardından tekrar yazın. Bunu kendi içinizde sürekli yapın. Bir süre sonra zaten bu durumu artık içinizde bitireceğinizi düşünüyorum.

Geri
Yukarı