Kütüphane mi ev mi çalışmak için iyidir?

KopernikPizza

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Son sınıfım ve hedefim farklı iki bölüme ayrılıyor ama hedef belirtecek olursam elektrik elektronik mühendisliği istiyorum. İnternetten yardımcı bir program kullanıyorum. Hiperaktif olduğumdan dolayı evde olduğumda ya bilgisayarda ya da etraftaki şeylerle uğraşıyorum. Kütüphaneye daha önce gitmedim, nasıl bir ortam var bilmiyorum. Sizce evde durup bilgisayardan yardımcı program ile çalışmak mı yoksa kütüphane de yine yardımcı programdan ama telefondan çalışmak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam. Son sınıfım ve hedefim farklı iki bölüme ayrılıyor ama hedef belirtecek olursam elektrik elektronik mühendisliği istiyorum. İnternetten yardımcı bir program kullanıyorum. Hiperaktif olduğumdan dolayı evde olduğumda ya bilgisayarda ya da etraftaki şeylerle uğraşıyorum. Kütüphaneye daha önce gitmedim, nasıl bir ortam var bilmiyorum. Sizce evde durup bilgisayardan yardımcı program ile çalışmak mı yoksa kütüphane de yine yardımcı programdan ama telefondan çalışmak mı?
Kütüphanede çalışmak.

Tamamen kişiden kişiye değişen bir durum bu. Kimisi kütüphaneye gidene kadar ders çalışmaya başlarım kafasında olabilir kimisi ise evde odaklanamaz yapamaz ya da ortamdan dolayı çalışası gelmiyor olabilir kütüphanede herkes kendi kendine ders çalıştığı için aslında bu da sizi moda sokup ders çalışmanızı sağlayabilir. Benim tavsiyem evde programınıza uyup çalışabiliyorsanız gerek yok ancak arada bir ortam değişikliği için mutlaka gidilmeli bence birkaç sefer de olsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde aklım başka yerlere kaymaz diyorsan ev daha rahat ama kütüphaneye gidince insan kendini çalışmak zorundaymış gibi hissediyor.

Evde maalesef ister istemez sürekli bir şeylerle uğraşıyorum. Ama açıkça söylemek gerekirse insanlardan biraz fazla utanıyorum adına siz ne derseniz artık. Tam bir fikir olarak sizce ne yapmalıyım? Diğer arkadaşlara da fikirleri için teşekkürler.

Kişiden kişiye göre değişir de evde çalışamayan birisinin, kütüphanede çalışabileceğini düşünmüyorum. Sadece zaman öldürmek için gitmiş olursunuz. İş tamamen iradede bitiyor, iradenize sahip olmanız gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı