Kulak kiri (Buşon) nedeniyle kulak tıkanması

@Jackersx Damla kullanırken benzer şeyleri ben de yaşadım ama hiç iki kulağımın da tamamen tıkanıp duymaması gibi bir şey olmadı, çünkü genelde özellikle bir tarafta tıkanıklık ve duymama sorunu oluyordu. Biliyorum biraz sıkıcı bir süreç ama damlayı kullanmayı ihmal etmeyin.

@Jackersx Damla kullanırken benzer şeyleri ben de yaşadım ama hiç iki kulağımın da tamamen tıkanıp duymaması gibi bir şey olmadı, çünkü genelde özellikle bir tarafta tıkanıklık ve duymama sorunu oluyordu. Biliyorum biraz sıkıcı bir süreç ama damlayı kullanmayı ihmal etmeyin.
Hocam şu anda sol kulağım hâlâ kapalı sağ kulağıma damlayı kullanmıyorum o da kapanır duyamam diye. Doktor bana 5 gün kullan gel dedi yani çarşamba günü gideceğim temizleyecekler inş. Ama iki kulağın birden kapanma duruma olamaz diye biliyorum illa ki birisi açık olur değil mi?

Hocam şu anda sol kulağım hâlâ kapalı sağ kulağıma damlayı kullanmıyorum o da kapanır duyamam diye. Doktor bana 5 gün kullan gel dedi yani çarşamba günü gideceğim temizleyecekler inşallah. Ama iki kulağın birden kapanma duruma olamaz diye biliyorum illaki birisi açık olur değil mi?

Yani damla kullanırken ikisi de aynı anda uzun süre tıkanmıyor, saniyelik olarak tıkanır gibi olsa da az tıkalı olan tarafı ovalayınca geçiyor. Sizde de uzun süre iki tarafta da tıkanıklık olmaz diye düşünüyorum.

Yani damla kullanırken ikisi de aynı anda uzun süre tıkanmıyor, saniyelik olarak tıkanır gibi olsa da az tıkalı olanı ovalayınca geçiyor. Sizde de uzun süre öyle olmaz diye düşünüyorum.
Ama hocam kulağım bayağı bir pis sanırım çünkü açılacak gibi değil. Zaten doktor kulağımı kontrol ettiğinde öyle bir tepki verdi ki "aboo bayağı kötü durumda" gibi bir şey söylemişti ve üstüne ne zamandır kontrol ettirmiyorsun kulağını dedi. Şu anda sol kulağımdaki dolgunluk bayağı fazla e tabii damla dökünce kirler yayıldı yumuşadı ve üstüne tıkadı açılmıyor. Başta bayağı bir stres yapmıştım tıkandı açılmıyor diye ama sonrasında kafaya takmadım hatta kulağım tıkalı uyudum bile.

Damla sonrası bunlar normal. Ağzı fazla hissetmiyorsanız kulak arkası ve bölgesinde şişkinlik fazla yoksa kullanmaya devam edin.

Destek için banyo yapabilirsin sadece kulağına su kaçırma. Duymuyor diye de fazla ovalaa kulağını daha çok şişirip iltihap kaptırabilirsin. Nemli ortamlar da destek olur, buharlı oda gibi vs.
Günü geçirmemenizi de tavsiye ederim.

Damla sonrası bunlar normal. Ağzı fazla hissetmiyorsanız kulak arkası ve bölgesinde şişkinlik fazla yoksa kullanmaya devam edin.

Destek için banyo yapabilirsin sadece kulağına su kaçırma. Duymuyor diye de fazla ovalaa kulağını daha çok şişirip iltihap kaptırabilirsin. Nemli ortamlar da destek olur, buharlı oda gibi vs.
günü geçirmemenizi de tavsiye ederim.

Çok teşekkürler bilgiler için hocam. Evet şu buharlı su falan iyi geldiğini okumuştum internette denerim belki. Kapandığından beri kulağımı hiç zorlamıyorum, çünkü ilk kapandığında biraz zorladım, sonrasında ağrı başlamıştı kulağımda açmak için çok zorlamıştım. Ama şu anda yazdığınız hiçbir belirti yok ağrı da yok sadece bayağı bir dolgunluk hissi var. Çarşamba gününü iple çekiyorum gerçekten.

Geri
Yukarı