Kulaklıktaki uğultunun sebebi statik elektrik olabilir mi?

GrkmKprl

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Uzun süredir kulaklıklar ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Mevcut olarak G430 kullanmaktayım. Yaklaşık 6 yıldır kullandım. Haliyle kırılmalar ve aşınmalar meydana geldi. Yeni bir kulaklık arayışına girdim. Cloud 2 yi beğendim ve aldım. Fakat ne kadar uğraşsam da mikrofonda ki dip ses sorununu çözemedim. Mikrofonda patlamalar, cızırdamalar vs olunca sorun herhalde kulaklıktadır diye değişim yaptım. Yine aynı olaylar oldu. Bu sefer iade edip ses kartlı Razer Blackshark V2 aldım. Dün anca elime ulaştı. Birde ne görelim? Dip ses sıkıntısı devam ediyor. Yani sorunun kulaklıklar ile ilgili değil de benim kasadan olduğunu düşündüm. Synapse'den bir sürü ayar yaptım. Kulaklığa güncelleme attım. Ne yaptıysam onun dip sesi de çözemedim. USB portlarının hepsini denedim. Ses kartını çıkarıp jakla denedim gene sorun devam ediyor. Statik olduğunu mikrofonu test ederken duyabiliyorum. Dip ses dışında zaman zaman çok tiz uğultu da geliyor. Veya hiç mikrofona ses vermesem bile kendi kendine sürekli aktif ve garip sesler çıkartıyor. Synapseden onu bir şekilde engelledim ama dip ses devam ediyor. Sonuç olarak kasada veya anakartta sıkıntım var. Çözemezsem pazartesi iade edeceğim. Bir bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı