Kule tipi soğutucu önerisi

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar i3 12100 Kullanıyorum satıp i5 12400F ve üstü bir işlemciye geçeceğim.
Sizde ricam bana F/P sağlam kendinizde alıp kullanabileceğiniz derecede önerebileceğiniz iyi bir kule tipi soğutucu önermeniz.
En az 4 bakır borulu, 2 fanlı, fanları RGB kontrolcüye bağlanabilir olursa güzel olur.
Şu şekil bir F/P oranı olursa iyi olur.

Net bir bütçe belirtir misin? Attığın soğutucu bilinmedik marka olduğu şüphe ile yaklaşıyorum. Nihayetinde iyi mi kötü mü diye karşılaştırmak performansı bilinmediği için zor oluyor.
750 TL 'ye bulunur mu bir şeyler ?

Bunlar bütçemin üstünde biraz teşekkürler öneriler için.

750 TL'ye bulunur mu bir şeyler?

Bunlar bütçemin üstünde biraz teşekkürler öneriler için.

Hocam 750TL'ye istediğiniz özellikte bir şey yok gibi, ben kendim 800 TL'ye aldığım xcold diye bir şey kullanıyorum tek fanlı 4 borulu 160W TDP'li, şu an R5 5600 ile kullanıyorum OC yaptığım da Max 75 görüyor normal ayarlarda ise 55 üstüne çıkmıyor. (MX4)

Teşekkürler iyi görünüyor. Yurtdışından sipariş etmezsem bu cepte kalsın.

Hocam 750TL'ye istediğiniz özellikte bir şey yok gibi, ben kendim 800 TL'ye aldığım xcold diye bir şey kullanıyorum tek fanlı 4 borulu 160W TDP'li, şu an R5 5600 ile kullanıyorum OC yaptığım da Max 75 görüyor normal ayarlarda ise 55 üstüne çıkmıyor. (MX4)
Teşekkürler. Bu attığımda aynı sizinki gibi tek fan, 4 bakır boru, 160W TDP. Vergi dahil 400 TL 'ye geliyor.
Büyük ihtimalle bunun üzerinden araştırıp. Dediğim özelliklerde bundan daha cazip bir soğutucu bulursam onu alırım.

Senin asıl bakman gereken şey soğutucunun ısı yayma kapasitesi yani TDP değeri.

Aigo ICE400SE 160W TDP değerine sahipmiş (kaynak yok, ilk okuduğumu doğru kabul edip geçtim.)

DeepCool AK400 1.080TL 220W TDP
Dark Freezer X127 940TL 220W TDP
Dark Freezer X120 749TL 180W TDP (bunu alırsın)
Xigmatek SD1483 Dark Knight II 656TL 150W TDP

Epey dışında satılan yerlere de bak, Epey'in bazen sadece pahalı siteleri gösterdiği ve ucuz satılan yerleri kaçırdığı oluyor.

Filtreye max bütçeyi yazdıktan sonra sıralamayı "Isı yayma kapasitesi (TDP)" olarak ayarsan kendin daha fazla seçeneğe bakabilirsin

Senin asıl bakman gereken şey soğutucunun ısı yayma kapasitesi yani TDP değeri.

Aigo ICE400SE 160W TDP değerine sahipmiş (kaynak yok, ilk okuduğumu doğru kabul edip geçtim.)

DeepCool AK400 1.080TL 220W TDP
Dark Freezer X127 940TL 220W TDP
Dark Freezer X120 749TL 180W TDP (bunu alırsın)
Xigmatek SD1483 Dark Knight II 656TL 150W TDP

Epey dışında satılan yerlere de bak, Epey'in bazen sadece pahalı siteleri gösterdiği ve ucuz satılan yerleri kaçırdığı oluyor.

Filtreye max bütçeyi yazdıktan sonra sıralamayı "Isı yayma kapasitesi (TDP)" olarak ayarsan kendin daha fazla seçeneğe bakabilirsin
Bunu alırsın dediğini harbi doğru demişsin :D
Dayı bir de şunu buldum bu nasıldır beğendin mi 600 TL 4 bakır boru 2 fanlı ve 160W TDP.

Geri
Yukarı