Kur'an-ı Kerim'in değişime uğramadığına dair kanıtlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam akılma bir şey takıldı. Geçen mealini bir okuyayım dedim. Okuduklarıma inanamadım. Cennette şaraplar. Huriler olacakmış. Karımız hiç yaşlanmayacakmış. Tehdit edici bir üsluba sahip ayrıca. Zaten sorguluyordum bu okuduklarım iyice uzaklaştırmaya başladı beni.
Elmalılı Hamdi Yazırın mealinden okudum.

Hocam akılma bir şey takıldı. Geçen mealini bir okuyayım dedim. Okuduklarıma inanamadım. Cennette şaraplar. Huriler olacakmış. Karımız hiç yaşlanmayacakmış. Tehdit edici bir üsluba sahip ayrıca. Zaten sorguluyordum bu okuduklarım iyice uzaklaştırmaya başladı beni.
Elmalılı hamdi yazırın mealinden.

Bunlar cennetin daha başlangıcı. Öyle güzel şeyler var ki, düşünemezsin bile.

@The Batman okumaya devam et, çıkış kapısı yakındır. ☺
Erkeklere ne kadar büyük yer ayrılırken, kadınlara hiç yer ayrılmamasına da dikkat et.

O değil birkaç çelişki daha var. Çevirenden desem en güvenilir kaynaklardan biri. Kitaptan okudum internetten değil. İnsanları ayrıştırıyor tehdit ediyor gibi geldi bana.

Postunuzu tamamen okudum, gayet iyi yazılmış bir makale. Kuran-i kerimin değiştirilmediğini ve korunacağını gayet iyi bir şekilde açıklamışsınız. Umarım artık kadın erkek eşitsizliği hakkında ayetler gösterdiğimizde müminler, yanlış çevrilmiş veya değiştirilmiş demezler ve ayetlerinin arkasında dururlar.

Araştırma ve paylaşma için teşekkürler, ek olarak tahrip edilememesine bir neden daha eklemek gerekirse hafızlık sistemi olduğunu unutmamak gerekir. Bu konu da çok uzamasın diye ilgilenen arkadaşlar bu makaleyi inceleyebilir.

O değil birkaç çelişki daha var. Çevirenden desem en güvenilir kaynaklardan biri. Kitaptan okudum internetten değil. İnsanları ayrıştırıyor tehdit ediyor gibi geldi bana.
Recep Baltaş bile 2 defa okumuş, yani şu an inaçsız biri. Okuyarak anlamak lazım. Bir sürü mantığa uymuyan çelişki var. Kadınlara adaletsizlik falan. Kadınların arka planda bırakılması.

Çoğu kişi neden güncellenmedi diyor. Zaten asıl kurallar belli. Ona göre hareket edeceksin her şey burada yazmaz.
Dinler şu anda bile yetersiz kalırken gelecekte ne olacak? Yapay zeka, sanal dünyalar ve sanal paralar gibi dinlerin açıklamakta zorlanacağı tonlarca konu olacak.

Merhaba, Kur'an-ı Kerim'i tam ve doğru bir şekilde okumak, mealini en güzel şekilde anlamak için meallere ve tefsirlere bakın. Güvenilir olmasına dikkat edin. Kur'an'da sadece 1-2 yeri okuyarak yorum yapmak hatadır. Bu yorumunuz (örnek vermek gerekirse) Nisa Suresi 43. Ayetin bir kısmında "Namaza Yaklaşmayın." kelimelerini alıp da "Kur'an'da yaklaşmayın diyor." demek gibidir. Halbuki orada apaçık bir dille, sebebiyle açıklanmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı