Çözüldü Kurulumda "EFI Shell" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar format atacaktım bu ekranda kaldım yardım eder misiniz? Ayrıca PC USB'yi okumuyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220709_231109.jpg
    IMG_20220709_231109.jpg
    195,2 KB · Görüntüleme: 235
Şimdi de böyle kaldı derken? İki ekran arasında bir fark yok ki.

Neyse, çalışan bir Windows vardı ise onun boot sıralamasında ilk sırada olması gerek. Eğer bu Windows UEFI kurulmuştu ise, Windows Boot Manager girdisi ilk sırada olmalı.

Amacınız format atmak ise sisteminize uygun USB hazırlamalısınız. UEFI ise UEFI, değilse BIOS/MBR USB.

Yanlışım yoksa bu sistem UEFI destekli.

Şimdi de böyle kaldı derken? İki ekran arasında bir fark yok ki.

Neyse, çalışan bir Windows vardı ise onun boot sıralamasında ilk sırada olması gerek. Eğer bu Windows UEFI kurulmuştu ise, Windows Boot Manager girdisi ilk sırada olmalı.

Amacınız format atmak ise sisteminize uygun USB hazırlamalısınız. UEFI ise UEFI, değilse BIOS/MBR USB.

Yanlışım yoksa bu sistem UEFI destekli.

Hocam HDD de Windows 10 var dediğinizi yaptım ancak yine aynı hatayı veriyor. Boot menegeri üste aldım hâlâ aynı.

exit koduyla Shell'den çıkabilirsiniz.

Çıkıyorum ancak şöyle bir ekran geliyor KB aynı fotoğrafı 2 kez atmışım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220709_233602.jpg
    IMG_20220709_233602.jpg
    191,3 KB · Görüntüleme: 210
Son düzenleyen: Moderatör:
Neden format atıyorsun? Daha en başta PC açılmadığı için. O ekranda Windows Boot Manager seçince PC'nin açılması gerek. Sizin daha en başta diskiniz ya da Bootloader'ınız boulmuş.

Eğer bozulan UEFI Bootloader ise onarmayı deneyebilirsiniz ama bunun için de USB'den boot edebilmeniz lazım:

Geri
Yukarı