Kuş ötmüyor ve hareket etmiyor

UserHakan

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Mars
Merhabalar, dün bir muhabbet kuşu aldık. Ama sorun şu ki ne bir hareket ne bir ses çıkarma falan yok. Zamanla alışır mı? Yoksa böyle mi kalacak bende korkutmamak için dışarı şimdilik çıkartmıyorum. Sizce alışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alışacak. Benim kuşum yeni sayılır ve ilk 3 4 gün çok hareketsizdi ve susuyordu ama yavaş yavaş açılmaya başladı. Şimdi kafamızı şişiriyor. Ama hala yanımıza gelmekten korkuyor.

Merhabalar, dün bir muhabbet kuşu aldık. Ama sorun şu ki ne bir hareket ne bir ses çıkarma falan yok. Zamanla alışır mı? Yoksa böyle mi kalacak bende korkutmamak için dışarı şimdilik çıkartmıyorum. Sizce alışır mı?

Normaldir, ilk günlerde öyle olur. O süre zarfında yanında olun ve kafesi iyice her yeri görebileceği yere getirin. Kuşlar etrafı tarar ve öyle uçar. Etrafı taraması için kafesini bir iki hafta yerinden oynatmayın ve sakın çıkarmayın. Size alışması için yakınında durun.

Çok başında durup onu sıkboğaz etmeyin. Evi tanıyıp alışması gerek. Zamanla olacaktır.

Yoksa baştan alışamaz ki. Sıkın demiyorum ama yakınında durun.

Alışacak yem yemiyecek su içmiyecek empati yaparsanız anlarsınız mesela seni hiç bilmediğin biri hiç bilmediğin bir yere seni götürüyor ve sana yemek veriyor yer misin?

Hocam bırakın ortama alışsın, Bir hafta gibi bir süre sonra tatlı kuşunuzla aranızdaki güven bağını güçlendirin.

Hocam ne yalan söyleyeyim ilk üroloji sorusu sandım. Daha yeni geldiği için eve, sessiz olur. Bir haftaya alışır.

Geri
Yukarı