Kuyumcudan borç altın almak

Evet ona söyledim zaten işte iş yeri var diye o da bana ben parayı gelip nasıl alacağım diye cevap verdi olmaz falan dedi öyle.

Abicim ayıptır söylemesi evlenicem.

Yok ne ayıbı. Aslında çok yumuşak bir neden. Kabul etmesi lazım bu işte bir iş var.
Kanka yok mu aileden akrabalardan bir şeyler?

Yok ne ayıbı. Aslında çok yumuşak bir neden. Kabul etmesi lazım bu işte bir iş var.
Kanka yok mu aileden akrabalardan bir şeyler?
Yok be kardeşim vallahi kimse yardımcı olmuyor bir de ben çok utanırım böyle şeylerden.
Bu arada yanlış anlaşılmasın yaklaşık 15 binlik ihtiyacım kızın ailesine alacağımız altının eksiği.

Galerici ve kuyumcuların yaptığı faizcilik/tefecilik işine giriyorsun. Allah yardım etsin sana. Bizim burada o tiplere "cücükçü" derler. Merak etme seni krallar gibi ağırlar ve överler. Elini öpersin Allah senden razı olsun diye.
Son çare bile olmaz ama sen bilirsin. Bir düşersen ileride torunlarına ibretlik hikaye olur, benden demesi.

Utanma kanka ne olacak ya 2 yıl sonra en geç öderim de.
Galerici ve kuyumcuların yaptığı faizcilik/tefecilik işine giriyorsun. Allah yardım etsin sana. Bizim burada o tiplere "cücükçü" derler. Merak etme seni krallar gibi ağırlar ve överler. Elini öpersin Allah senden razı olsun diye.
Son çare bile olmaz ama sen bilirsin. Bir düşersen ileride torunlarına ibretlik hikaye olur, benden demesi.
Kanka adamın ihtiyacı var.

Söylediklerinde elbette ki haklısın ama empati kur. Çok zor bir durumdayım ve acileyeti de var maalesef.
Düğünü iptal mi edeyim.

Geri
Yukarı