Kuzene aşık olmak kötü müdür?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış bilgi. Nisa, 23.
Yani, sıkıntılı iş.
İslam dinince de pek olumlu bakılmıyor, bu duruma.
Akrabaların tarafından da pek olumlu bir bakış olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Engelli bir çocuğu olup ona zor bir hayat sunmak istiyorsa evlenebilir.
Kardeşim engelli doğmaz ise olmuyor galiba sizin kitabınızda diyorum ki 1 köy hep akraba sıkıntı yok sen diyorsun engelli olabilir. Herhangi biriyle evlensen bile engelli olabilir. Senin çocuğun engelli olsa zor bir hayat yaşatacağa benziyorsun. Allah sabır versin sana.

Kardeşim engelli doğmaz ise olmuyor galiba sizin kitabınızda diyorum ki 1 köy hep akraba sıkıntı yok sen diyorsun engelli olabilir. Herhangi biriyle evlensen bile engelli olabilir. Senin çocuğun engelli olsa zor bir hayat yaşatacağa benziyorsun. Allah sabır versin sana.

Galiba senin bu konu hakkında bir bilgin yok. Makale okuyup daha sonra bana geri dönüş yapmanı öneriyorum. Teşekkürler.

Yani, sıkıntılı iş.
İslam dinince de pek olumlu bakılmıyor, bu duruma.
Akrabaların tarafından da pek olumlu bir bakış olmaz.
Yanlış bilgilerde bugün.
Nisa Suresi'nin 23'üncü ayetinde evlenilmesi haram olan kadınlar belirtilmiştir. Kur'ân, o ayette sayılan yakınlar dışındaki akrabayla evlenme konusunda herhangi bir yasak getirmemiştir. Kur'ân'in açıkça yasaklamadığı bir şeyi kimse yasaklama hakkına sahip değildir. Amca kızı, hala, dayı kızları gibi akrabayla evlenmekte dinen bir sakınca yoktur.

Galiba senin bu konu hakkında bir bilgin yok. Makale okuyup daha sonra bana geri dönüş yapmanı öneriyorum. Teşekkürler.
Ben bilgisiz değilim kardeşim, ben de engelli doğma riskinin katlandığını biliyorum.
Allah sana bir engelli çocuk nasip etsin de bu yazdıklarına istinaden zor hayat yaşatırsın kendi değimlerine göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı