Kuzene aşık olmak kötü müdür?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Namus, töre... Sence bunlar bitti mi? Ne çabuk unuttunuz?

Ben kendi yaşadığım çevreye göre yorum yaptığım için böyle yazdım. Elbette devam eden vardır.
Ben bilgisiz değilim kardeşim, ben de engelli doğma riskinin katlandığını biliyorum.
Allah sana bir engelli çocuk nasip etsin de bu yazdıklarına istinaden zor hayat yaşatırsın kendi değimlerine göre.

Çok komik bir insansın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bu konuyu açarken utandım fakat gerçekten kötü müdür? Yani tam kuzen sayılmayız ama kuzeniz çok garip annem kuzenin diyor ablam kuzenin degil diyor.
Bayağı saçma fakat eğer kuzenimse ona aşık olmak kötü bir şey mi?
Aklından çıkar.

Four_arms_os_render.png

Şaka maka vakit geçirmeyi sevebilirsin ama evlenmek sıkıntı.

Yanlış bilgilerde bugün.
Nisa Suresi'nin 23'üncü ayetinde evlenilmesi haram olan kadınlar belirtilmiştir. Kur'ân, o ayette sayılan yakınlar dışındaki akrabayla evlenme konusunda herhangi bir yasak getirmemiştir. Kur'ân'in açıkça yasaklamadığı bir şeyi kimse yasaklama hakkına sahip değildir. Amca kızı, hala, dayı kızları gibi akrabayla evlenmekte dinen bir sakınca yoktur.
Pek olumlu bakılmıyor diyor. Yani yasak demiyor. İslam insan sağlığını önemseyen bir din. Yani yorumlamaya da açık olduğu için arkadaş böyle bir şet düşünebilir.

Ben kendi yaşadığım çevreye göre yorum yaptığım için böyle yazdım. Elbette devam eden vardır.

Çok komik bir insansın.

Hocam hala devam ediyorlar, evet sayıları azaldı. Biraz abartı fakat ağır küslükler olur ve sayamadığım tonlarca şey.

Pek olumlu bakılmıyor diyor. Yani yasak demiyor. İslam insan sağlığını önemseyen bir din. Yani yorumlamaya da açık olduğu için arkadaş böyle bir şet düşünebilir.
Kuran da bu yazarken olumlu bakılmayan kısmı ne peki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı