Kuzenin arkadaşı dolandırıcılık yapıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Karşı tarafa bağlı. Uğraşmazsa kurtulur. Uğraşırsa çok sıkıntı yaşar.
İnsanların pek önemseyeceğini sanmıyorum açıkçası. 750Tl sonuçta. Sattığı şeyde absürt teknolojik aletlerinden birisi.
Bunların hiç biri olmayacak. Takipsizlik verilecek, bu veledin yaptığı yanına kalacak. :)
Çocuğun asıl korktuğu şey ailesinin öğrenmesi. Bundan korkuyorum garibim. Misal takipsizlik verilirse ailesi herhangi bir şeyden haberdar olur mu sizce? Yatıştırmaya çalışıyorum çocuğu bana yazıp yazıp duruyor. Baya üzülmüş anlaşılan.

İnsanların pek önemseyeceğini sanmıyorum açıkçası. 750TL sonuçta. Sattığı şeyde absürt teknolojik aletlerinden birisi.

Çocuğun asıl korktuğu şey ailesinin öğrenmesi. Bundan korkuyorum garibim. Misal takipsizlik verilirse ailesi herhangi bir şeyden haberdar olur mu sizce? Yatıştırmaya çalışıyorum çocuğu bana yazıp yazıp duruyor. Bayağı üzülmüş anlaşılan.

Eğer uğraşırsa o 750 TL'den çok daha fazlasını alır. Uğraşmak isteyen uğraşıyor.

Çocuk çok rahat bulunacak eğer önlem almadıysa. Bu yüzden takipsizlik verileceğini zannetmiyorum eğer karşı taraf ipin ucunu bırakmazsa.
Çocuk direkt parayı alıp engellememiş. Atıyorum mouse satıyor. Alakasız bir mouse göndermiş. Diğer 2 kişiyi de oyalıyormuş. Yok şu gün kargo yapacağım yok bugün diye. Numaralarını alıp konuşsam mı acep?

Savcılığa suç duyurusunda bulunurlarsa dolandırıcılıktan işlem yapılır, 18 den küçük olduğu için ceza indirimi alır. Şayet savcı tarafları uzlaşmaya davet eder ve taraflar kabul ederse, işte örnek veriyorum zararın ödenmesi ile konu kapanır, adli sicile suç geçmez. Uzlaşmayı redderse ve suç duyurusunda bulunursa ne yazık ki ceza alması kaçınılmaz. En kötüsü sicilinin lekelenmesi

İnsanların pek önemseyeceğini sanmıyorum açıkçası. 750TL sonuçta. Sattığı şeyde absürt teknolojik aletlerinden birisi.

Çocuğun asıl korktuğu şey ailesinin öğrenmesi. Bundan korkuyorum garibim. Misal takipsizlik verilirse ailesi herhangi bir şeyden haberdar olur mu sizce? Yatıştırmaya çalışıyorum çocuğu bana yazıp yazıp duruyor. Bayağı üzülmüş anlaşılan.

Ben olsam uğraşırdım, para kolay kazanılmıyor. Dava açılırsa eve gelen tebligattan her türlü anlayacaklar.

Çocuk direkt parayı alıp engellememiş. Atıyorum mouse satıyor. Alakasız bir mouse göndermiş. Diğer 2 kişiyi de oyalıyormuş. Yok şu gün kargo yapacağım yok bugün diye. Numaralarını alıp konuşsam mı acep?

Para kimin IBAN'ına geliyor?

Ben olsam uğraşırdım, para kolay kazanılmıyor. Dava açılırsa eve gelen tebligattan her türlü anlayacaklar.

Para kimin IBAN'ına geliyor?
Bunları yapacak kadar akılsız olduğu için tabii ki kendi adına olan banka hesabına. Vakıf'tan banka hesabı var anladığım kadarı ile.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı