Çözüldü KYK borcu olan biri tekrar kredi alabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hayaletbabo

Hectopat
Arkadaşlar merhaba soru başlıktaki gibi. Maalesef kredi yurtlar kurumunun sitesinde bununla ilgili bir bilgi yok. Durumu özet geçecek olursam lisans öğrencisiyken kredi aldım ve mezun oldum. Şimdi yüksek lisansa başlarken tekrar başvuru yapsam kredi çıkar mı acaba?

Sitede bir bilgi olmadığı için daha önce bunu yapmış biri varsa bilgilendirebilir mi?

Çözüm
Maksimum 4 yıl KYK üzerinden alacağın kred/burs. Tamamladıysan alamazsın.
Hocam bilmeden yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Az önce kurumu aradım. Borç bulunduğu halde farklı bir seviye eğitime geçtiğim için alabileceğimi söyledi.
Sorduğun soruya detaylı cevabım yok ama kredi puanım yüksekti ve KYK borcum var, geçen hafta 100k bir kredi cektim. En azından bende oldu fakat su anda bireysel kredi musluklarını bayağı kestiler, almak çalışanlar için bile çok zor.

Sorduğun soruya detaylı cevabım yok ama kredi puanım yüksekti ve KYK borcum var, geçen hafta 100k bir kredi cektim. En azından bende oldu fakat su anda bireysel kredi musluklarını bayağı kestiler, almak çalışanlar için bile çok zor.
Tekrar KYK kredisi çıkar mı diye sormuş.

Pardon yanlış anlamışım, sanmıyorum öyle bir şey olacağını ama bu soruyu cevaplayabilecek bilgiye sahip insan zor bulursun, bence en mantıklısı KYK'yi araman.

Yanlış bilgi
Arkadaşlar merhaba soru başlıktaki gibi. Maalesef kredi yurtlar kurumunun sitesinde bununla ilgili bir bilgi yok. Durumu özet geçecek olursam lisans öğrencisiyken kredi aldım ve mezun oldum. Şimdi yüksek lisansa başlarken tekrar başvuru yapsam kredi çıkar mı acaba?

Sitede bir bilgi olmadığı için daha önce bunu yapmış biri varsa bilgilendirebilir mi?

Maksimum 4 yıl KYK üzerinden alacağın kred/burs. Tamamladıysan alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı