KYK interneti görev çubuğunu nasıl etkiliyor?

UruxUs

Hectopat
Daha fazla  
Üniversite öğrencilerinin Windows 10 bilgisayarlarındaki görev çubuğunun donması sorununa sebep olarak KYK internetini gösteriyorlar. Bu mümkün mü? Wi-Fi, sistem dosyalarına erişebilir mi? Yoksa alakasız mıdır?

Üniversite öğrencilerinin Windows 10 bilgisayarlarındaki görev çubuğunun donması sorununa sebep olarak KYK internetini gösteriyorlar. Bu mümkün mü? Wi-Fi, sistem dosyalarına erişebilir mi? Yoksa alakasız mıdır?

Sorununu tam olarak detaylandırsan iyi olur. KYK interneti masaüstü görev çubuğu donmalarına sebep olmuyor. Yani benim yurdumda böyle.

Herkese açık Wi-Fi ağı çok sıkıntılı, ağ paylaşım ayarlarınızı gözden geçirin ve kullanmaktan kaçının. Sorunun yurdun interneti olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Genel olarak herkese açık olan Wi-Fi ağları tehlike saçmakta.

Herkese açık Wi-Fi ağı çok sıkıntılı, ağ paylaşım ayarlarınızı gözden geçirin ve kullanmaktan kaçının. Sorunun yurdun interneti olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Genel olarak herkese açık olan Wi-Fi ağları tehlike saçmakta.

Aslında yarı açık gibib bir şey. Siber güvenlikçi değilim ama anladığım kadarıyla sistem modem şifrelemesi kullanmasada KYK sistemi ile şifreleniyor. Eğer yanılmıyorsam yine de güvenli bir ağ. Herkes kendi T.C. kimliği ve şifresi ile girer ve herkes sadece 1 cihaz ile bağlanabilir. Benim gördüğüm şekilde güvenli duruyor.

Bir arkadaşımda da aynı sorun vardı, format atmıştım makineye. Tekrar olduğunu söyledi, normalde Wi-Fi ağının böyle bir sorun yaratacağını mantıklı bulmuyorum ama tüm makinelerde varsa düşündürücü.

Bir arkadaşımda da aynı sorun vardı, format atmıştım makineye. Tekrar olduğunu söyledi, normalde Wi-Fi ağının böyle bir sorun yaratacağını mantıklı bulmuyorum ama tüm makinelerde varsa düşündürücü.

Bizim yurttaki bilgisayarlarda böyle bir sorun görmemiştim. Ama gerçi bizim internet çok aşırı yavaş. Bir de üstüne kota 32 GB oldu herkes çullandı üstüne.

Bizim yurttaki bilgisayarlarda böyle bir sorun görmemiştim. Ama gerçi bizim internet çok aşırı yavaş. Bir de üstüne kota 32 GB oldu herkes çullandı üstüne.
Böyle bir sorun varsa bile en mantıklısı Internet Security falan kurmak sanırım. Dışarıdan müdahalelere izin vermez bence, Firewall gibi programlar düşünülebilir.

Yurt interneti leş oluyor diyorlar, ancak başkalarının nete girişini engelleyerek kullanırsın bence :) Ama başkalarının hakkını da yememek lazım tabii 😀

Böyle bir sorun varsa bile en mantıklısı ınternet Security falan kurmak sanırım. Dışarıdan müdahalelere izin vermez bence, firewall gibi programlar düşünülebilir.

Yurt interneti leş oluyor diyorlar, ancak başkalarının nete girişini engelleyerek kullanırsın bence :) ama başkalarının hakkını da yememek lazım tabii 😀

Öyle yapanlar varmış. İnternette denk geldim bir keresinde. Ama başıma gelmedi hiç. Ha ama eğer telefonda Wi-Fi kötü olduğunda mobil veri kullanma ayarı açıksa hemen kapatın derim çünkü sırf onun yüzünden 12 GB internetim 10 günde bitti. Hemde Wi-Fi bağlı olduğundan yaklaşık 16 GB civarıda oradan gitti.

Öyle yapanlar varmış. İnternette denk geldim bir keresinde. Ama başıma gelmedi hiç. Ha ama eğer telefonda Wi-Fi kötü olduğunda mobil veri kullanma ayarı açıksa hemen kapatın derim çünkü sırf onun yüzünden 12 GB internetim 10 günde bitti. Hemde Wi-Fi bağlı olduğundan yaklaşık 16 GB civarıda oradan gitti.

Geliştirici seçeneklerinde vardı galiba o ayar 🙂 Evet, mobil veriye yüklenince net su gibi gider, Ya mobil veriyi kapatmak lazım Wi-Fi kullanırken ya da o ayarı etkinleştirmek mantıklı.

Aslında o yöntemi bertaraf etme yolu da var, ARP Spoofing olması lazım, ARP ataklarını önleyen çeşitli programlar, çözümler kullanılabilir yine.

Geri
Yukarı