KYK Kredisi Alsam mı?

Güzel bir üniversite okuyorsan alabilirsin fakat üniversite bittikten sonra hayata -para ile başlıyorsunuz bunu unutmayın.

4 sene almıştım. Mezuniyetten 2 sene sonra eve ödeme belgeleri geldi. 4 senede de ödedik. Başa bela bir kredi. Benim zamanımda sadece Ziraat üzerinden ödeniyordu. Sistem hataları yüzünden ödemek zor oluyordu, 1 ay geciktirdim diye eve vergi dairesinden ihbarname gelmişti. Eğer almanız zorunlu değil ise almayın. Hayatınızın 4 senesini boşuna borca bağlamayın.
4 sene bedavadan para yenilebiliyor ama, 4 senede geri ödenemiyor mu? 🙂

@_bLaze Ben aldım, aç karnımı döndürdüm. Olmasa da çok bir şey değişmezdi. Mezun olduktan sonra bir E34 parası istemeleri koydu. Sözde faiz yok ama hesaplama farklı. Ekonomi çok iyi olsa da öğrenciden alacakları parada ekonomi gidişatı değişiyor bir anda.

Zorlar.Faiz oranı kaç ki hem bide faiz oranı eğer 15.000 tl filan çekerseniz 60 ay Vade olur ve faiz 1.35-40 dan fazlaysa çok koyar 24.000 bin tl'den az ödemezsiniz.Bugünün gidişatını görürüz de geleceği göremeyiz daha yarın ne olacağımızı bilemiyoruz.Ben şahsen bana verilen parayı harcamamaya özen gösteriyorum.Kardeşin özel okula başlayacak diye 50 tl filan vermeyecekler galiba değil mi? Şahsen ben 20 tl ve daha fazlasına karşıyım çünkü insan bir süreden sonra har vurup harman savuruyor.Ben de özel okulda okudum ben bana 5 tl bile yeter diyordum bana 20 tl vermeye çalışırlardı ben 10 tl de karar kılardım ve harcamazdım çünkü fiyatlar çok uçuk özel okuldaki her şey gelen mal 1.00 tl sattıkları mal 3.00 tl %300 kar var ben bizim okula gelen ürünlerin geliş parasını biliyordum çünkü ben bir esnafta çalıştım.

Zorlar.Faiz oranı kaç ki hem bide faiz oranı eğer 15.000 tl filan çekerseniz 60 ay Vade olur ve faiz 1.35-40 dan fazlaysa çok koyar 24.000 bin tl'den az ödemezsiniz.Bugünün gidişatını görürüz de geleceği göremeyiz daha yarın ne olacağımızı bilemiyoruz.Ben şahsen bana verilen parayı harcamamaya özen gösteriyorum.Kardeşin özel okula başlayacak diye 50 tl filan vermeyecekler galiba değil mi? Şahsen ben 20 tl ve daha fazlasına karşıyım çünkü insan bir süreden sonra har vurup harman savuruyor.Ben de özel okulda okudum ben bana 5 tl bile yeter diyordum bana 20 tl vermeye çalışırlardı ben 10 tl de karar kılardım ve harcamazdım çünkü fiyatlar çok uçuk özel okuldaki her şey gelen mal 1.00 tl sattıkları mal 3.00 tl %300 kar var ben bizim okula gelen ürünlerin geliş parasını biliyordum çünkü ben bir esnafta çalıştım.
60 ay vade diye birşey yok, aldığın ay kadar geri ödersin. Eğer ödeyemez isen vergi dairesi yapılandırıyor o zaman 60 ay'a yükselebilir. Krediyi tek bir koşulda almak mantıklı, ailenizin sizi okutacak maddi gücü yoksa alabilirsiniz.

60 ay vade diye birşey yok, aldığın ay kadar geri ödersin. Eğer ödeyemez isen vergi dairesi yapılandırıyor o zaman 60 ay'a yükselebilir. Krediyi tek bir koşulda almak mantıklı, ailenizin sizi okutacak maddi gücü yoksa alabilirsiniz.
Kredi aldığınızda 3 ay-9 ay-12 ay-24 ay 36 ay-60 ay vade olur bunuda kendin belirlersin bankalara bak bakalım alırken soruyorsun en basit sistem QNB Finansbank sitesinde kredi ihtiyacı yaz orda çekmek istediğin parayı ve istediğin vade ayını kendin seçersin 60 ay vade dersen daha fazla faiz ve daha fakat 60 ay sonunda fazla bir meblağ ödediğini fark edersin en düşük olanı 3 ay alırsan kaç bin tl çektiysen zaten 3 e böler ve faizide ekler ve en düşük 1 bin tl ödersin 3 ay vade ile.Vade: Ödemek istediğiniz ay kadar ki süre.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı