KYK kredisi faizleri silinmiş, bu ne demek oluyor?

Hakkıyla borcunu vergisini ödeyen insanların bu kadar cezalandırıldığı ülkede tabii ki namuslu insan kalmaz. Kimse borcunu vergisini ödemez nasıl olsa ödeyen keriz oluyor.

Bak tamam doğru söylüyorsun da senin kardeşin de bunu alsa hayata kaç milyar borçla balamasını ister misin? Bırak bazı şeyler düzelsin en azından. Sen yaptın diye herkes o yoldan geçince için rahatlıyacak mı?

Bak tamam doğru söylüyorsun da senin kardeşin de bunu alsa hayata kaç milyar borçla balamasını ister misin? Bırak bazı şeyler düzelsin en azından. Sen yaptın diye herkes o yoldan geçince için rahatlıyacak mı?
Yahu devlet bu paradan bedavadan falan geçtiğini mi zannediyorsunuz? Böyle farazi borçlar olmasa ekonomi zaten düzgün olur. Bir ekmeğe 5 lira vererek yine o kyk faizini ödemiş oluyorsunuz.

Bilen birisi söyleyebilir mi? Bundan sonra alınan krediler için geçerli mi bu olay? Örneğin seneye kredi aldım bu faizli mi olacak faizsiz mi?

Hakkıyla borcunu vergisini ödeyen insanların bu kadar cezalandırıldığı ülkede tabii ki namuslu insan kalmaz. Kimse borcunu vergisini ödemez nasıl olsa ödeyen keriz oluyor.

Kesinlikle buna katılıyorum. Şu an sorunlara karşı alınan her yöntem anı kurtarmak üzerine kurulu. Bu yüzden, her zaman mağdurlar oluyor. O yüzden eskiden ödeyenlere ne denir diye sormuştum. Direkt borçları silmek yerine gençleri topluma kazandırma üzerine kurulu on senelik on beş senelik planları olsa, işsizlik oranlarını azaltmaya yönelik planları olsa ve paranın alım gücünü arttırmaya yönelik ekonomik planları olsa. Şu an kimse KYK'mı nasıl öderim diye düşünmez. Müteahhit kafası bu. Neyse, bari bundan sonrakilerin borçlarını silerler umarım. Gençlerin bir kısmını biraz rahatlatır en azından. Gerçi, yükü vergiyle bize kitlerler ya hani.

Bilen birisi söyleyebilir mi? Bundan sonra alınan krediler için geçerli mi bu olay? Örneğin seneye kredi aldım bu faizli mi olacak faizsiz mi?

Resmi gazeteyi takip ediyorum. Ayrıntılar açıklandığı an buradan okuyabilirsin. Tabii benden önce başkası da görüp yazarsa sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı