KYK öğrenim kredisini altına yatırmak kar ettirir mi?

okansen14

Hectopat
KKY bursuna başvurdum ama burs çıkacağını sanmıyorum. Sizce kredi alıp oradan gelen parayı altına yatırsam 4 yılın sonunda krediyi faiziyle beraber kapatıp kar edebilir miyim?

KKY bursunu bilmiyorum ama KYK bursu kredi geliceğini varsayarsak kar etmeniz mümkün olsa bile uğraşa değmiyecektir. Burs olursa gözün kapalı yapabilirsin. İhtiyacın yoksa krediye girme.

Ytd.

Son düzenleme:
KKY bursunu bilmiyorum ama KYK bursu kredi geliceğini varsayarsak kar etmeniz mümkün olsa bile uğraşa değmiyecektir. Burs olursa gözün kapalı yapabilirsin. İhtiyacın yoksa krediye girme.
Teşekkürler hocam. Başka arkadaşların da fikirlerini bekliyorum. Farklı yatırım tavsiyelerine de açığım.

Altın yükselirse her türlü kâr edersin. Kredinin bi faizi olmuyor merak etme. Birisini görmüştüm 2 yılda 10.000 liralık altın topluyor, güncel olarak 25.000 TL değerinde.
Yanlış bilgilendirme yapmayalım. KYK kredisi aldığınız süre sonunda TEFE-TÜFE'ye göre hesaplanarak borçlandırılır. Ayrıca yalan/yanlış yatırım tavsiyesi suçtur.
(Değişik: 27/3/2015-6637/11 md.) Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayanlar üç yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar.

Bundan 4 yıl sonra ödeyeceğin 20-25K TL'nin değeri şu ankiyle aynı olmayacak. Ben sırf bu yüzden başvurdum. ydt yazalım da evden almasınlar(!)

Yanlış bilgilendirme yapmayalım. KYK kredisi aldığınız süre sonunda TEFE-TÜFE'ye göre hesaplanarak borçlandırılır. Ayrıca yalan/yanlış yatırım tavsiyesi suçtur.
(Değişik: 27/3/2015-6637/11 md.) Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayanlar üç yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar.
Güzel kardeşim 9800 lira aldım, geri ödemem 10800 lira. 2 yıl parayı yemişim, 2 yıl da üstüne ödememişim koymuş 1000 lira. Bu faiz şuan devede kulak.

Gördüğüm görsel de bu.
s-5090bdf8648f3a2b0fb3505918326c81f0386c95.jpg

Güzel kardeşim 9800 lira aldım, geri ödemem 10800 lira. 2 yıl parayı yemişim, 2 yıl da üstüne ödememişim koymuş 1000 lira. Bu faiz şuan devede kulak.

Gördüğüm görsel de bu.
Kredinin bir faizi yok demişsiniz. 1000 lira eklenmiş sonuçta değil mi? Bu miktar her ne kadar az da olsa sonuçta bir faiz var. Ben buna dedim yanlış bilgilendirme yapmayın diye. Koskoca yatırım programları bile bunlar yatırım tavsiyesi değildir derken siz kafanıza göre tavsiye veriyorsunuz arkadaşa. Bunun da suç olduğundan bahsettim 'güzel kardeşim'. İyi forumlar.
Ayrıca siz hem az ücret alıp hem enflasyon düşükken ödeme yapmışsınız bu yüzden 1000 TL eklenmiş. Henüz 13 aylık ödeme yapılmış bana ve bu tutar 8000 TL'ye yakın bunun daha 2.5 senesi var. Miktar arttıkça ve enflasyon arttıkça uygulanan faiz tutarı da artıyor. Size 1000 TL faiz çıkardılar diye herkese bu tutar çıkacak değil.

Geri
Yukarı