KYK yurtlarında oyunlara erişimin kısıtlanması

Araştırdım fiyatlar uçuk geldi superboxa bakayım dedim daha mantıklı geldi açıkçası. Neyse yarın yurda gidince bakacağım eğer gerekli olursa mecbur alacağım yani bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim internet artık mesleğim olacak.

TR Lokasyon sunucu kiralayabilirsiniz (ortalama fiyat: 25TL/ay) ardından OpenVPN kurup UDP bağlantısı ile aldığınız sunucuya bağlanıp dilediğiniz gibi internete gezebilirsiniz. Bu dediğim yöntemi denemedim ama çalışacağını düşünüyorum ama 25 lira verip deneyebilirsiniz.

Bunun bilincinde olmayan öğrencilerin zaten üniversitede işi yok, derslerinizi ekiyorsanız bırakın o okulu arkadaşlar o okuldan ekmek yiyemezsiniz. İşinizi benimseyerek yapmazsanız başarı ihtimaliniz pek yok. Hem de bir ömür boyu yapacaksınız. Zaten herkes niye üniversite okuyorsa, sanki bu kadar üniversite mezununa ihtiyaç var, dışarısı diplomalı işsiz kaynıyor, mantar gibi her yerde üniversite var. Gidin başka meslek edinin.

Özel yurtlarda da bazen filtre olabiliyor, interneti yavaşlatması bahane gösteriliyor.

Hocam zihniyet dediğimiz bir şey var sanırım bilginiz yok tam olarak nasıl okudunuz bilmiyorum ama tekrar okumanızı tavsiye ederim anlayana kadar. İşinizi benimseyerek demişsiniz bunu da karşınızdaki kişiyi tanımadan yorum yapamazsınız sırf bir kişi oyun oynuyor veya azıcık rahatlıyor diye yanlış bir şey yapıyor demek değil varsayımlarla konuşmakta aynı şeye giriyor ki gene yanlış. Gidin başka meslek edinin demişsiniz isteyen istediğini yapar eğlenir gezer tozar okumuşsa ve diplomasız işsizse bile kendi tercihi sizi gram alakadar eden bir şey yok gene boş bir yorum. Tam malum zihniyettensiniz yazdığınız yorumları düşünerek ve karşıdan bakarak yazmaya çalışın at gözlüğü ile değil mümkünse :).

Hocam zihniyet dediğimiz bir şey var sanırım bilginiz yok tam olarak nasıl okudunuz bilmiyorum ama tekrar okumanızı tavsiye ederim anlayana kadar. İşinizi benimseyerek demişsiniz bunu da karşınızdaki kişiyi tanımadan yorum yapamazsınız sırf bir kişi oyun oynuyor veya azıcık rahatlıyor diye yanlış bir şey yapıyor demek değil varsayımlarla konuşmakta aynı şeye giriyor ki gene yanlış. Gidin başka meslek edinin demişsiniz isteyen istediğini yapar eğlenir gezer tozar okumuşsa ve diplomasız işsizse bile kendi tercihi sizi gram alakadar eden bir şey yok gene boş bir yorum. Tam malum zihniyettensiniz yazdığınız yorumları düşünerek ve karşıdan bakarak yazmaya çalışın at gözlüğü ile değil mümkünse :).

Bu forumda böyle adamlar çok fazla var nedense üstat anlamadım hepsi kendi kafasında boş konuşuyorlar yazdığını okusa kendine gülecek farkında değil.

KYK yurtlarında internet kotası 32 GB'a çıkartılmıştı geçen aylarda. Biraz önce KYK yurtlarının internetinde oyunlara erişim kısıtı olduğunu duydum. Günümüz türkiyesinde gençlerin tek eğlenceleri okuldan sonra yurda gelip 3 4 el LoL atmaktı. Ona da göz diktiler. Üzücü.
Yo ben cloudflare warp ile düşük ms ile oynamıştım geçen sene.

Sen bildiğini uygula, yolun sonu nereye çıkıyor kendin gör. Yolun sonu genelde başarısız ve yaşı ilerlemiş, yıllarca ailesinin parasını yiyip bir baltaya sap olamamış bir insana çıkıyor. Tekrar yazıyorum, herkes okumak zorunda değil. Görüşüme katılmak zorunda değilsin tabi, bu sana kalmış, dediğim gibi yolun sonuna gelince görürsün.

Bu forumda böyle adamlar çok fazla var nedense üstat anlamadım hepsi kendi kafasında boş konuşuyorlar yazdığını okusa kendine gülecek farkında değil.
Sende aynı şekilde bildiğini uygula, yolun sonunda böyle insanlar aklına gelir.

Son düzenleme:
Sen bildiğini uygula, yolun sonu nereye çıkıyor kendin gör. Yolun sonu genelde başarısız ve yaşı ilerlemiş, yıllarca ailesinin parasını yiyip bir baltaya sap olamamış bir insana çıkıyor. Tekrar yazıyorum, herkes okumak zorunda değil. Görüşüme katılmak zorunda değilsin tabii, bu sana kalmış, dediğim gibi yolun sonuna gelince görürsün.

Hocam ben mezun oldum ve Türkiye'de sayılı mimarlık şirketlerinden birinde çalışıyorum şu anda bu yüzden dedim tanımadan yazmayın diye. Hassa mimarlığa girip kadroya baktığınızda berke isimli tasarımcı benim ve varsaydığınız öğrencilik hayatında oyunda oynayan kişilerden birisiym. Ama sizin fikrinizde size özgüdür tabi düşünce özgürlüğü sonuçta sizede başarılar dilerim.

KYK yurtlarında internet kotası 32 GB'a çıkartılmıştı geçen aylarda. Biraz önce KYK yurtlarının internetinde oyunlara erişim kısıtı olduğunu duydum. Günümüz türkiyesinde gençlerin tek eğlenceleri okuldan sonra yurda gelip 3 4 el LoL atmaktı. Ona da göz diktiler. Üzücü.
VPN ile halloluyor hocam.

Hocam ben mezun oldum ve Türkiye'de sayılı mimarlık şirketlerinden birinde çalışıyorum şu anda bu yüzden dedim tanımadan yazmayın diye. Hassa mimarlığa girip kadroya baktığınızda berke isimli tasarımcı benim ve varsaydığınız öğrencilik hayatında oyunda oynayan kişilerden birisiym. Ama sizin fikrinizde size özgüdür tabi düşünce özgürlüğü sonuçta sizede başarılar dilerim.
Sen mimar olmuşsun, herkes mimar olmuyor. Öğrencilik hayatında sürekli dersleri ekip oyun oynayıp derslerden mi geçtin? İşini severek yapmıyor musun?

Araştırdım fiyatlar uçuk geldi superboxa bakayım dedim daha mantıklı geldi açıkçası. Neyse yarın yurda gidince bakacağım eğer gerekli olursa mecbur alacağım yani bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim internet artık mesleğim olacak.
ne yaptınız hocam ? ben de aynı sorundan şikayetçi bir bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim..

Ne yaptınız hocam? Ben de aynı sorundan şikayetçi bir bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim.

Bulunduğumuz odada gsbwıfı ağının hızı düşük ve ping sorunları nedeniyle ilk başta mobil veriye yüklendim. Baktım aylık 250 300 TL fatura geliyor odadaki arkadaşlarla çözüm arayışına giriştik. Bulunduğumuz bölgede hat iyi çekiyor ancak yurdun dış cephesi alüminyum kaplama olduğundan sinyalleri yansıttığını öğrendik. Yurt müdürüyle görüştük hangi hattın daha iyi çektiğini öğrenmek için. Türk Telekom'un hatlarının daha iyi çektiğini söyledi. Ayrıca Turkcell'in de iyi çektiğini öğrendik. Fiyat nedeniyle Vodafone Redbox alalım dedik. Ancak hız sorunu olduğunu modemin şiştiğini ve bulunduğumuz bölgede iyi çekmediğini öğrendik. Yine de şansımızı deneyelim dedik. Vodafone'den faturalı hattı olmayanlara Redbox verilmediği bilgisini alınca Redbox tamamen rafa kalktı. Odada seyfullah arkadaşımızın Turkcell'den hattının olduğunu öğrenince Superbox'a başvurduk. 2 hafta getirmediler. Siparişimiz iptale düşmüş. Tekrar sipariş ettik 2 güne getirdiler. 3 kişiyiz diye 250GB aldık ancak ikinci ayda 125 GB aşım yaptık. Fişini çektik sonrasında. Bugün paketimiz yenilendi hızından memnunuz. Ping değerleri de normalin bir tık üstü olsa da 4.5G altyapısından alınacak düşük sayılabilecek ping değerleri alıyoruz. 1 yıllık taahhüt yaptık. Okulumuz araya girince dondurmayı deneyeceğiz. Olmaz ise parasını ödeyip şehrimize götürmeyi düşünüyoruz. Şu anlık durumlar böyle. Maalesef Türkiye'de parasını ödediğin bir hizmeti bile doğru düzgün alamamak alışkanlık olduğundan biraz fazla para ödesek de internete girebilmek için ödemeyi kabul ettik. Açıkçası Superbox alternatifiniz yok ise maalesef durumlar kötüleşiyor. Yan odadan arkadaşlarımızla birlikte akşamları 5 pre LoL atma keyfinden de mahrum olabiliyorsunuz maalesef.

Edit: Superbox'un fiyatlarına da zam gelmiş bu ay sanırsam 250 GB'lık paketi biz 300 TL'ye almıştık 400 olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı