KZ kulaklık önerisi

Şu anda 3-4 yıl önce aldığım sadece sağ kulaklığı çalışan Haylou GT1 Pro modelini kullanıyorum.
Bütçem 700-800 bandında parasına değer derseniz 1000'e yaklaşabilirim. Mümkünse kablolu olsun ama TWS modellere de açığım. Arkadaşım üniversite için Samsung tablet alacak. Eğer alırsa yanında Buds 2 Pro modelini 999 TL'ye veriyorlar. Aklımda o da var. iPhone 11 ile uyumluluk sorunu yaşar mıyım?

@ebuwankenobi Ses karakteri olarak çok detaylı bir şey beklemiyorum dediğim gibi verdiğim paraya değsin.

Ama müzik dinlerken sevmediğim şeyleri söyleyeyim:
Ucuz TWS kulaklıklarda düşük ses de gelen dip ses, cızırtı.
Enstrümanların birbirine karışması.
Yüksek ve kalitesiz bas.
Tizlerin bazen kulak tırmalaması.

Sesleri berrak ve net veren tizleri kulak acıtmayan dip sesi olmayan bir kulaklık arıyorum yani.
8192kbps müzik kalitesi sebebiyle Apple Music kullanıyorum ve bunun hakkını verecek bir kulaklık arıyorum. Bilgisayarda da kullanıcam. Genel olarak dinlediğim türler Eski Türkçe Pop (Sezen Aksu, Selda Bağcan), arabesk (Müslüm Gürses, Neşet Ertaş), phonk ve yabancı rap dinliyorum. Arabesk dinlediğimde mesela Neşet Ertaş'ın sesi ve çaldığı bağlama birbirine karışmasın sesi net olsun istiyorum. Phonk dinlediğimde baslar tizler birbirine karışmasın istiyorum.

Kulaklığın kutusundan çıkan kablo sizin dediğiniz kablo ile aynı mı?
Hocam 1K'ya bunu alabilirsiniz.

Veya KeepHiFi'dan Tangzu Wan'er getirtebilirsiniz. Bizzat kendim oradan getirdim çok güzel kulaklıktır.

KOSS KSC75 de olabilir.

Tiz hassasiyetin varsa KZ modellerinin çoğundan uzak durman gerekiyor, hatta firma özelinde değil hibrit teknolojisinin olumsuz yönlerinden biri "sibilans" çünkü yapısal olarak yatkın. Armatür sürücünün etkisi bir nevi. Bu arada KZ kutusundan sıradan sayılabilecek bir kablo çıkar, yeterlidir ama yükseltmek gerekebilir. Yüksek bas da sevmediğinden senin için en uygunu dengeli yapıda bir in-ear monitor kulaklık olacaktır. Özellikle de kaliteli, iyi çözünürlüğe sahip Single dinamik sürücülü bir şey olabilir. Giriş seviyede bu konuda denediğim en iyi model Soundmagic E80, ancak o bile şu an çok pahalı. Benzer kalitede E50 önerebilirim ya da TinHifi T2, Moondrop CHU II modellerinden birini.

Tiz hassasiyetim yok equalizer ile onu ayarlayabilirim ama şimdiye kadar çok ucuz çakma kulaklıklar kullandım tiz sesler de olan cızırtı rahatsız etti. Bu seviyelerde ki kaliteli kulaklıklarda öyle bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.

ZEX Pro
ZSN Pro X
EZ EAR TANGZU WAN'er S. G

Şu an içim aklımda olanlar bunlar ZEX Pro'da 3 adet sürücü olması ilgimi çekti. Tangzu Wan'er S. G nasıl bir kulaklık bilmiyorum hiç duymadım.
Buds 2 Pro alabilirsem onu alıcam fakat arkadaşım kendine de alabilir belli değil henüz.

Son düzenleme:
Kz sürücüleri ne olduğu belli değil adam akıllı yani kalite anlamında.
Marifet bir kulaklığa 4-5 sürücü doldurmak değil sennheiser gibi kulaklıklara baktığında çift sürücü olunca 5000 üzeri fiyatlar görebiliyorsun çünkü adamlar mühendislik konuşturuyorlar.
Kz kulaklıkların olayı daha çok senin için sahne genişliği olur ensturmanları ayrı ayrı ayırt edebileceğin şekilde duyarsın ama Kz' nin çok sürücü ile yaptığı tek ama kaliteli bir sürücü ile yapan kulaklıklarda var burada çok sürücü var diye iyidir gibi bir şey aklına gelmesin dediğim gibi kulaklığa çok sürücü koymak maharet değil onu uygun şekilde dizayn edip kulağa iletebilmekte olay tamamen.
Bende Kz almayı düşünüyorum da almayı planladığım şu arkadaş.
KZ X HBB PR2

Bunda diğer kulaklıklardan farklı bir sürücü var "planar manyetik" sürücü hiç deneyimlemedim bu yüzden almak istiyorum aynı sürücüyü kullanan başka kulaklıklara göre de fiyatı uygun duruyor zaten bu sürücüyü kullananda fazla kulaklık yok o yüzden.
Öneri olarak hassas şekilde birşeyler dinlemek için Kz Krila öneririm.

TANGZU WAN'er S. G

Moondrop CHU II

Bu ikisinden birini alacağım KZ'den vazgeçtim. Bu ikisi arasından hangisini önerirsiniz. Son kez konuya mesaj yazıyorum yorumlarınız benim için önemli. Özellikle ses karakterleri nasıl belirtirseniz sevinirim. Yorum yazan herkese teşekkür ediyorum.

Amazon'dan alacağım ikisi de yurt dışından geliyor orijinal olmayan ürün gelebilir mi Amazon'a bu konuda güveniyorum ama hiç yurt dışından alışveris yapmadım.

Geri
Yukarı