Laptop açılışını hızlandırmak için nasıl bir SSD alınmalı?

• Konuyu başlatan Ozx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 407

Ozx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
İki tane yaklaşık 4 ya da 5 yıllık laptop var. Hem açılışı hem de biraz işlemleri hızlandırmak için SSD ve RAM takviyesi yapacağım.
SSD'lere karar veremedim. Bir tane 500 GB bir tanesine de 240 GB alacağım. Fiyatlar hemen hemen birbirine yakın. Kingston için kronik sorunlu fakat bir sürü de tavsiye var. PNY için de yine tavsiye ya da ismini duymadım bile diyen var. Sizce hangisini alayim? Bu arada biraz daha ekle şunu al derseniz bütçe olarak daha yukarı çıkamam.

Kingston A400 480 GB
PNY CS900 480 GB

Kingston A400 240 GB
PNY CS900 240 GB
WD Green 240 GB

Hocam ben HDD kullanıyorum ve herhangi bir SSD her türlü hızlandıracaktır fakat A400 sipariş ettim ve iade ettim çünkü gösterilen hızının yarısını veriyordu bana, ardından PNY CS900 aldım şu anlık bir sıkıntı yaşamıyorum.

Okuma yazma hızı değil SSD olması önemli. En kıytırık SSD ile HDD ile kaşılaştırıldığında fark atar. Çin'de satılan HDD hızlarındaki SSD'ler bile Windows kurmak için HDD'den daha iyi. Çünkü olay veri aktarma hızı değil, veriye erişme hızı.

Okuma yazma hızı değil SSD olması önemli. En kıytırık SSD ile HDD ile kaşılaştırıldığında fark atar. Çin'de satılan HDD hızlarındaki SSD'ler bile Windows kurmak için HDD'den daha iyi. Çünkü olay veri aktarma hızı değil, veriye erişme hızı.
Hocam tabii ki SSD olması en önemlisi ama SSD 'ler karşılaştırılacaksa okuma yazma önemli.

Hocam tabii ki SSD olması en önemlisi ama SSD'ler karşılaştırılacaksa okuma yazma önemli.

SSD ürün seçiminde sadece okuma yazma hızı faktörüne göre seçmiyoruz. Kullanıldığı kontrolcüler, NAND, dram gibi faktör de önemli.
@Ozx PNY olanı alabilirsin. WD Green ve A400 sorunlu yanlış hatırlamıyorsam.

Teşekkür ederim tüm cevaplar için. İkisinide Pny olarak sipariş geçtim. Kıyaslama yapamıcam ama çıkan sonucu paylaşırım.

Geri
Yukarı