Laptop düşük performans veriyor

lightmetal

Femtopat
Daha fazla  
Laptopum prizde de pilde de aynı performansı veriyor. Ekran kartı her iki durumda da 22watt çekiyor. Nasıl düzelir bu durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopum prizde de pilde de aynı performansı veriyor. Ekran kartı her iki durumda da 22watt çekiyor. Nasıl düzelir bu durum?
Hocam çok klişe olacak ama laptopumda benzer bir sorun yaşıyordum, ekran kartı kullanım oranı ve watt değerleri düşüktü, BIOS’u güncelleyince sorunum çözülmüştü. Güncel değilse güncelleyin.

Hocam bu linkteki dosyayı indirin: https://global-download.acer.com/SupportFiles/Files/SNID/APP/SerialNumberDetectionTool.exe
Bu uygulama acer‘in seri numarası tespit etme programı, buradan öğrendiğiniz seri numaranızı buradan Acer sitesine yazın: Acer Destek Sürücülerini ve Kılavuzlarını İndirme | Acer Türkiye
Daha sonra BIOS sürücüsünü bulup indirin. Buraya kadar işlemleri tamamlayınca yazın, nasıl çalıştıracağınız halkında bilgi vereyim.

Anlattığınız yere kadar geldim.

Hocam bir .zip dosyası inecek, dosyanın içindeki .exe uzantılı dosyayı çalıştırın ve Windows’un uyarılarına çalıştır/evet diyin. Daha sonra Insyde’ın uygulaması açılır. Daha sonra bilgisayar kapanıp güncelleme yapılacak, ama sakın şarjdan çekmeyin aleti, güncelleme sırasında kapanırsa sıkıntı çıkar.

Hocam bir .ZIP dosyası inecek, dosyanın içindeki .exe uzantılı dosyayı çalıştırın ve Windows'un uyarılarına çalıştır/evet deyin. Daha sonra ınsyde'ın uygulaması açılır. Daha sonra bilgisayar kapanıp güncelleme yapılacak, ama sakın şarjdan çekmeyin aleti, güncelleme sırasında kapanırsa sıkıntı çıkar.

Sistem BIOS'unuzu yanlış bir şekilde yükseltmek Acer ürününüze zarar verebilir. Lütfen dikkatli bir şekilde ilerleyin. Acer'ın sitesinde böyle yazıyroda ne olabilir yanlış yaparsak.

Sistem BIOS'unuzu yanlış bir şekilde yükseltmek Acer ürününüze zarar verebilir. Lütfen dikkatli bir şekilde ilerleyin. Acer'ın sitesinde böyle yazıyroda ne olabilir yanlış yaparsak.
Hocam ben bir kere yeni versiyon kurmak yerine eski bir versiyonu kurmuştum, bilgisayar Windows’a boot etmiyordu, daha sonra BIOS dosyasını USB’ye atıp bir şekilde yenisini kurmayı başarmıştım, ama çok uğraştırdı. Sitede versiyon numaralarına bakıp en yenisini kurduğunuza emin olun, sıkıntı çıkmaz. Site öyle diyor çünkü yanlış bir BIOS kurarsanız veya güncelleme sürerken bilgisayar kapanırsa, güncelleme yarım kalırsa sıkıntı çıkar.

Düzenleme: Hocam şimdi aklıma geldi, Windows arama kısmına “Sistem Bilgisi” yazın, orada BIOS sürümü gibi bir bölüm olması lazım. Eğer sitedeki en güncel sürüm yüklüyse bir daha indirmenize gerek yok.

Son düzenleme:
Hocam ben bir kere yeni versiyon kurmak yerine eski bir versiyonu kurmuştum, bilgisayar Windows'a boot etmiyordu, daha sonra BIOS dosyasını USB'ye atıp bir şekilde yenisini kurmayı başarmıştım, ama çok uğraştırdı. Sitede versiyon numaralarına bakıp en yenisini kurduğunuza emin olun, sıkıntı çıkmaz. Site öyle diyor çünkü yanlış bir BIOS kurarsanız veya güncelleme sürerken bilgisayar kapanırsa, güncelleme yarım kalırsa sıkıntı çıkar.

Düzenleme: Hocam şimdi aklıma geldi, Windows arama kısmına “sistem bilgisi” yazın, orada BIOS sürümü gibi bir bölüm olması lazım. Eğer sitedeki en güncel sürüm yüklüyse bir daha indirmenize gerek yok.

Kontrol edeceğim birazdan peki güncelse başka ne yapabiliriz.

Hocam ben bir kere yeni versiyon kurmak yerine eski bir versiyonu kurmuştum, bilgisayar Windows'a boot etmiyordu, daha sonra BIOS dosyasını USB'ye atıp bir şekilde yenisini kurmayı başarmıştım, ama çok uğraştırdı. Sitede versiyon numaralarına bakıp en yenisini kurduğunuza emin olun, sıkıntı çıkmaz. Site öyle diyor çünkü yanlış bir BIOS kurarsanız veya güncelleme sürerken bilgisayar kapanırsa, güncelleme yarım kalırsa sıkıntı çıkar.

Düzenleme: Hocam şimdi aklıma geldi, Windows arama kısmına “sistem bilgisi” yazın, orada BIOS sürümü gibi bir bölüm olması lazım. Eğer sitedeki en güncel sürüm yüklüyse bir daha indirmenize gerek yok.

Hocam şimdi kontrol ettim güncel değilmiş.

Hocam nasıl güncelleyeceğiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı