Laptop işlemci değiştirmek

deniz_z

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da dediğim gibi İşlemcimi yeni bir işlemci ile değiştirmek istiyorum ama bu konulardan hiç anlamam, bilgisayarım diz üstü tahmini 3-4 ay oldu alalı memnun değilim bilgisayarı satmayı düşündüm ama kimsenin alacağını düşünmüyorum neyse, ben işlemciyi alıp bunu yapması için bilgisayarcıya versem yapar mı veya bir sorun çıkar mı termal macunun kalitesi gibi şeyler düşündüm ama pek emin olamadım bana akıl verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıkta da dediğim gibi işlemcimi yeni bir işlemci ile değiştirmek istiyorum ama bu konulardan hiç anlamam, bilgisayarım diz üstü tahmini 3-4 ay oldu alalı memnun değilim bilgisayarı satmayı düşündüm ama kimsenin alacağını düşünmüyorum neyse, ben işlemciyi alıp bunu yapması için bilgisayarcıya versem yapar mı veya bir sorun çıkar mı termal macunun kalitesi gibi şeyler düşündüm ama pek emin olamadım bana akıl verebilir misiniz?

Laptopta donanım değiştirilebilir, ama pek sağlıklı değil önermiyorum.

Merhaba, başlıkta da dediğim gibi işlemcimi yeni bir işlemci ile değiştirmek istiyorum ama bu konulardan hiç anlamam, bilgisayarım diz üstü tahmini 3-4 ay oldu alalı memnun değilim bilgisayarı satmayı düşündüm ama kimsenin alacağını düşünmüyorum neyse, ben işlemciyi alıp bunu yapması için bilgisayarcıya versem yapar mı veya bir sorun çıkar mı termal macunun kalitesi gibi şeyler düşündüm ama pek emin olamadım bana akıl verebilir misiniz?

Tam bilmiyorum ama değişmez herhalde, laptopunuz modeline bağlıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam çoğu marka servis dışı bilgisayarının içinin açılması takdirde garantiyi bozuyor, 3-4 ay olmuş alalı bilgisayarı. Pek önermem.

Bazi işlemciler BGA'siz sökülemiyor anakarta yapişik gelıyor, bu sekilde değilse Watt değeri ve pin yapısı uyuyorsa işlemci değiştirilebilir ancak yenı aldığın bir cihaz ve işlemci değişimi garantini bozar.

Ek olarak daha güçlü bir işlemci ısınmayı arttirip elektrik tükemininde yaşanacak yükselmeden dolayi entegre olarak cihaza zarar verebilir bu da kısa devreleri tetikler masaüstü ile bir tutma.

Geri
Yukarı