Laptop oyun oynarken aniden kapanıyor

Yeni konu açmayayım dedim burdan derdimi anlatayım . Benimde masaüstü bilgisayarım oyun oynarken kapanıyor
Amd fx6300 islemci
Amd readon r9380 strix 4 gb ekran kartı
Asus m5a97 le r2.0 anakart
12 gb ram var ama 4 gb bozuk ustunde takılı duruyor şuan

Yeni konu açmayayım dedim burdan derdimi anlatayım . Benimde masaüstü bilgisayarım oyun oynarken kapanıyor
Amd fx6300 islemci
Amd readon r9380 strix 4 gb ekran kartı
Asus m5a97 le r2.0 anakart
12 gb ram var ama 4 gb bozuk ustunde takılı duruyor şuan
Dostum ramler bozuk diyosun ama takılı diyosun çıkarsana hem bozuk ram takılıyken pc nasıl açılıyor zaten aklım almıyor.

Oyun oynarken vs. PC hata veremeden kapanıyor, laptop kullanıyorum kapandıgında ışıgı yanıyor belli bir süre sonra kendi kendine açılıyor.
Bende de aynı sorun vardı önceden. Şarj aleti öyle bir ısınıyordu ki, fişten çekemezdim. CPU değerlerine baktığımda 98 derecelere geldiğini gördüm. Yeni şarj aleti, adaptör ve altına ekstradan soğutucu ile işi çözdüm.
Şimdide CRITICAL_PROCESS_DIED hatası verdi
Şu siteye göz atın derim: Windows 10'da Critical Process Died Çözümü | İnternetKafa
Reis bozuk dedigim ramı 12 gb gibi goruyor ama kullanilabilir alan 8 gosteriyor ondan bozuk dedim calişmasını engellemiyor bilgisayarın
Merhaba, RAM'lerin slotlarında tam ve doğru takıldığından eminseniz, şu adımları uygulayın;

1- Önce "Windows" ve sonra "R" tuşlarına basarak, çalıştır sekmesini karşınıza getirin.
2- O bölüme "msconfig" yazıp enter'a basın.
3- Üst sekmeden "Önyükleme" sekmesine tıklayın.
4- Gelişmiş seçeneklere bastığınız zaman karşınıza bir tane daha sekme gelecek.
5- Üst sağ tarafta yer alan "Bellek üst sınırı" ibaresi işaretli ise, onun işaretini kaldırın.
6- Her şeye tamam dedikten sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

RAM'ler yuvasında tam ve doğru şekilde takılı olmasına rağmen, sistem belleğinden düşük bellek gözüküyorsa, bu çözüm yolu sizi doğruya götürecektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı