Laptop şarj almıyor

Murat.byk2002

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar öncelikle,
Yıllardır severek kullandığım laptopun şarjı çok azdı ve bende kuzenimin şarj adaptörü ile şarj ettim sonrasında şarj olmadığını fark ettim. Eve gittim kendi sarjimla denedim ama yine şarj olmuyordu, oysaki yüksek voltajlı bir adaptör takmışım. O yüzden de şarj devrelerideki sigorta mı ne yanmış tam emin değilim. Ancak kısacası laptop artık şarj almıyor. Ama bataryada kalan şarj ile halen sorunsuz açılıyor.
Sorunum tamamen bu, ben bu laptopu bu şekilde nasıl kullanılırım? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Yıllardır severek kullandığım laptopun şarjı çok azdı ve bende kuzenimin şarj adaptörü ile şarj ettim sonrasında şarj olmadığını fark ettim. Eve gittim kendi sarjimla denedim ama yine şarj olmuyordu, oysaki yüksek voltajlı bir adaptör takmışım. O yüzden de şarj devrelerideki sigorta mı ne yanmış tam emin değilim. Ancak kısacası laptop artık şarj almıyor. Ama bataryada kalan şarj ile halen sorunsuz açılıyor.
Sorunum tamamen bu, ben bu laptopu bu şekilde nasıl kullanılırım? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Kendi şarj cihazını taktığında sistem çalışıyor mu?

Laptopun bataryası sökülebiliyorsa bataryasını çıkartıp (kendi kullandığın) adaptöre takarak çalıştırmayı dene

1-2 gün önce alakalı bir video izlemiştim.
Aygıt yöneticisinden güçle ilgisi bulunan driverleri kaldırıp PC yi yeniden başlatınca sorun çözülüyordu. Bulabilirsem Youtube linkini atarım ama siz de bakabilirsiniz...

Şansa çabuk buldum. Favorilere eklemişim. :)

Çözüm olup olmadığı konusunda mesaj yazarsanız seviniriz. Merak ettiğim bir konu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kendi şarj cihazını taktığında sistem çalışıyor mu?

Hayır çalışmıyor şarj devresi mi soketi mi bir şey bozulmuş.

1-2 gün önce alakalı bir video izlemiştim.
Aygıt Yöneticisi'nden güçle ilgisi bulunan sürücüleri kaldırıp PC'yi yeniden başlatınca sorun çözülüyordu. Bulabilirsem YouTube linkini atarım ama siz de bakabilirsiniz...

Şansa çabuk buldum. Favorilere eklemişim. :)

çözüm olup olmadığı konusunda mesaj yazarsanız seviniriz. Merak ettiğim bir konu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eyvallah kral sağ ol ama o öyle bir şey değil benimkini yüksek voltajlı bir adaptör'e taktığım için devrelerde bir arıza meydana gelmiş.

Laptopun bataryası sökülebiliyorsa bataryasını çıkartıp (kendi kullandığın) adaptöre takarak çalıştırmayı dene
Olur denerim. Teşekkürler

Hayır çalışmıyor şarj devresi mi soketi mi bir şey bozulmuş.

Eyvallah kral sağ ol ama o öyle bir şey değil benimkini yüksek voltajlı bir adaptör'e taktığım için devrelerde bir arıza meydana gelmiş.

Olur denerim. Teşekkürler
Bilgisayarcıya götürdün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı