Laptop sıvı metal hakkında düşünceleriniz nedir?

efesirin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim şu anda elimde MSI GF65 Thin 9sexr Gaming laptop var. Aşırı ısınma sorunları beraberinde götürüyor ve bu yüzdende laptopta performans kayıpları yaşıyorum. Throttle stop uygulamasından baktığımda sürekli işlemcide throttling olayı oluyor.
Bende şunu düşünüyorum. Eğer laptopun termal padlerini değiştirirsem, termal macun yerine sıvı metal kullanırsam ve diğer temizlikleri yaparsam yani fan temizleme gibi şeyler yaparsam laptopta daha iyi bir performans artışı ve sıcaklıklarda inanılmaz bir düşüş olur mu? Çünkü sıvı metal ile ilgili konuları izliyorum. Yapanlar cidden aşırı artı yönde etki alıyor. Bana sıvı metal hakkındaki bütün düşüncülerinizi ve deneyimlerinizi yazar mısınız?

Merhaba arkadaşlar, benim şu anda elimde MSI GF65 Thin 9sexr Gaming laptop var. Aşırı ısınma sorunları beraberinde götürüyor ve bu yüzdende laptopta performans kayıpları yaşıyorum. Throttle stop uygulamasından baktığımda sürekli işlemcide throttling olayı oluyor.
Bende şunu düşünüyorum. Eğer laptopun termal padlerini değiştirirsem, termal macun yerine sıvı metal kullanırsam ve diğer temizlikleri yaparsam yani fan temizleme gibi şeyler yaparsam laptopta daha iyi bir performans artışı ve sıcaklıklarda inanılmaz bir düşüş olur mu? Çünkü sıvı metal ile ilgili konuları izliyorum. Yapanlar cidden aşırı artı yönde etki alıyor. Bana sıvı metal hakkındaki bütün düşüncülerinizi ve deneyimlerinizi yazar mısınız?

Artış kesinlikle alırsın ama bu senin için "aşırı" olur mu ya da beklentin ne bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi iletken bir malzeme olduğu için izole etmen gerekiyor çevreyi ve çipi. Yine aynı zamanda bakır bloğunla tepkimeye girdiği için özel solisyon/macunlar ile hafif süngerle zımparalama gibi işlemleri yapman gerekli yenileme zamanlarında. Onun haricinde kesinlikle yapmanı tavsiye ederim. Fakat Videodaki süreçleri eksiksiz yerine getirmen gerekli. İletken olduğu için kısa devre yaptırman çok olası.

Çevremdeki insanlara çok fazla uyguladım. Kendim de kullanıyorum. 5-10 derece düşen de oldu 15-20 derece düşen de oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı