Laptop için sıvı metal zararlı mı?

yns53

Centipat
Merhaba, laptopu Amerikdan aldım Acer Helios 300 modeli içinde sıvı metal olduğuyla alakalı bir şey bilmiyordum. İşlemci sıcaklığı oyunlarda 100 dereceyi görüyor bu konu hakkında bilgisayarın YouTube'daki bir inceleme videosunun altına bu sorunu yaşayan var mı diye yazdım. Bir adam da aynı sorunu yaşadığını ve içinde sıvı metal olduğu için termal macununu değiştirmede tedirgin olduğunu söyledi. Konu hakkında aldığım siteye falan baktım böyle bir şey yazmıyor. Bakır plakayı normal termal macun mu ya da sıvı metal mi diye kontrol etmek için açsam bir sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir de işlemcinin çok fazla ısınmasını nasıl engelleyebilirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Model kodu nedir aldığı cihazın?

Sıvı Metal'in zarar verme olasılığı düşüktür. Düşük olasılığıda ortadan kaldırmak için pembe bir madde ile çevrelemiş Acer GPU ve CPU soğutucu bloklarını.

Çok sağ ol hocam ama bu şekilde çok fazla bir değişim olacağını sanmıyorum ama yine de denerim. Peki şunu sorsam sıvı metali silip yerine termal macun sürsem ne olur?

En az 10 derece oynar dediğim şekilde yaparsan. Uğraşma hiç mahvedersin cihazı. Sıvı metal iyidir. Nitro 16 kullanıyorum bende sıvı metalli.

Yeni konular

Geri
Yukarı