Laptopta sıvı metal kullanılmalı mı?

Zenvoy

Hectopat
Daha fazla  
MSI GL65 Leopard kullanıyorum. Sıcaklık değerlerinin yüksek olmasından dolayı termal macun yerine likit metal uygulamak istiyorum. Laptoplarda likit metal kullanılır mı?

Termal macun, sıcaklık değerini düşüreceği için onu kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bilinmeyen bir maddeyi bilgisayar üstünde kullanırsak yanma, bozulma ihtimali artabilir.

Gerek yok ve tehlikeli. Kryonaut veya Hydronaut kullanın.

Bunun yanında macunun düzgün sürülmesi de çok önemli. İyi sürülmüş orta seviye bir macun kötü sürülmüş iyi bir macundan daha iyi bir performans verebilir.

Termal macunun ısı iletkenliği 12.5W/mK, likit metalin ısı iletkenliği 73W/mK. Aradaki fark için bu riski almaya değer mi?

Termal macunun ısı iletkenliği 12.5W/mK, likit metalin ısı iletkenliği 73W/mK. Aradaki fark için bu riski almaya değer mi?
Hocam ne yaptınız? Ben de birkaç gün içinde sıvı metale geçmeyi düşünüyorum.

Hocam ne yaptınız? Ben de birkaç gün içinde sıvı metale geçmeyi düşünüyorum.
Hocam konuyu açtıktan bugüne kadarki süreçte 2 kere termal macunu yeniledim. İkisinde de Thermal Grizzly Kryonaut termal macun kullandım o yüzden sıvı metal ile ilgili bir tecrübem olmadı. Ama bundan sonraki yenileyişimde sıvı metal kullanacağım çok yüksek ihtimalle.

Hocam konuyu açtıktan bugüne kadarki süreçte 2 kere termal macunu yeniledim. İkisinde de Thermal Grizzly Kryonaut termal macun kullandım o yüzden sıvı metal ile ilgili bir tecrübem olmadı. Ama bundan sonraki yenileyişimde sıvı metal kullanacağım çok yüksek ihtimalle.
ne yaptın?

Geri
Yukarı