Laptop soğutucularından memnun musunuz?

Dizüstü bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz harici soğutucudan memnun musunuz?

• Evet, memnunum.

• Hayır, memnun değilim.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Laptop soğutucusu demek yanlış bence stand bunlar hava kanallarının kapanmasını engelliyor sadece basit bir düz plaka bile aynı görevi görecektir.

Yani ne beklediğine bağlı genelde soğutucular dereceyi düşürmekten çok artmasını engelliyor. Aslında ismi yanlış bence bu ürünler soğutucu yerine sabitleyici olsa daha iyi olur. Satılan sitelerde görüyorum yorumlar 10 derece düşürdü çok iyi yazıyor aslında laptop çalışmaya başladığı zaman o da çalışmaya başladığı için fazladan fan sayesinde ısı sabit kalıyor.

Aslında benimki düşürüyor. Rocket League oynarken soğutucu açık değilken 63 64 derece oluyor ama açtığımda 15 dakika sonra 58 59 oluyor.

Kendi soğutucumu yapıp kullandığım için memnunum. Benim Laptop'umun altında 2 adet ızgara var ve internette satılan çoğu soğutucunun fan yerleşimi, benim laptopumun plastik aksamlarını soğutacağı için almadım. Dizaynını kendim ölçülerine göre hazırlayıp, tenekeciden istediğim boyutta istediğim yerlere fan delikleri açtırarak güzel fanlar seçip fan kontrol devresi kullanıp kendim yaptım. Teneke olması ısı yayılımını da arttırdığı için gayet memnunum, birkaç arkadaşıma da yaptım. Yakın zamanda da imalatını yapıp istenilen boyutlarda istenilen yerlere dizayn ederek satışını yapmayı düşünüyorum.

Bozulduğu için altında hava boşluğu olsun diye kullanıyorum.

Kendi soğutucumu yapıp kullandığım için memnunum. Benim Laptop'umun altında 2 adet ızgara var ve internette satılan çoğu soğutucunun fan yerleşimi, benim laptopumun plastik aksamlarını soğutacağı için almadım. Dizaynını kendim ölçülerine göre hazırlayıp, tenekeciden istediğim boyutta istediğim yerlere fan delikleri açtırarak güzel fanlar seçip fan kontrol devresi kullanıp kendim yaptım. Teneke olması ısı yayılımını da arttırdığı için gayet memnunum, birkaç arkadaşıma da yaptım. Yakın zamanda da imalatını yapıp istenilen boyutlarda istenilen yerlere dizayn ederek satışını yapmayı düşünüyorum.
Ben de pek memnun değilim, yaptığınız örneği bizimle de paylaşır mısınız? Teneke konusunu tam olarak anlayamadım, bi görsel atmanız mümkün müdür?

Geri
Yukarı