Laptop ve modemi 1 gün çalıştıracak UPS var mı?

iNeonDragon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bölgemde çok fazla elektrik gidip geliyor. Anlık kesilmeler dışında gidip 1-2 saat gelmediği, gelse de tekrar tekrar kesildiği zamanda oldu ve internette çok fazla işim oluyor. Güç kaynağı almaya karar verdim ama internette gördüklerim hep 15-20 dakika açık tutabiliyor bilgisayarı. Benim bilgisayarım laptop ve adaptörü 240W. Modemde var ama onun ne kadar güç çektiğini bilmiyorum. Bu ikisini ortalama 20+ saat çalıştıracak bir güç kaynağı var mıdır yoksa o artık jeneratör mü oluyor. Bir de varsa model önerir misiniz? Çünkü hiç anlamıyorum güç kaynağı işinden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bölgemde çok fazla elektrik gidip geliyor. Anlık kesilmeler dışında gidip 1-2 saat gelmediği, gelse de tekrar tekrar kesildiği zamanda oldu ve internette çok fazla işim oluyor. Güç kaynağı almaya karar verdim ama internette gördüklerim hep 15-20 dakika açık tutabiliyor bilgisayarı. Benim bilgisayarım laptop ve adaptörü 240W. Modemde var ama onun ne kadar güç çektiğini bilmiyorum. Bu ikisini ortalama 20+ saat çalıştıracak bir güç kaynağı var mıdır yoksa o artık jeneratör mü oluyor. Bir de varsa model önerir misiniz? Çünkü hiç anlamıyorum güç kaynağı işinden.
E var tabi. 100000 mah lik powerbankler var.

Modem ve laptop beraber yaklaşık 270W güce ihtiyaç duyacaktır ki bu da 22,5A akıma denk geliyor. Bunu da 20 saat ile çarparsak, toplamda 450Ah'lik akülere sahip bir UPS bulmanız gerekir ki bir laptop ve modemi beslemek için o kadar masraf biraz uçuk kaçabilir.

Son düzenleme:
Modemler 12Volt 1 amper olur 12x1 = 12 watt çeker PC ile birlikte 275 watt (ortalama) saatte güç çeker bunu da 6600 wattlık bir UPS gerektirir yani işin kısası böyle bir UPS olmaz jenaratör olur.

Hocam böyle büyük bir enerji için jeneratör almanız lazım, onunda boyutu ve sesi malum.

150 amper jel akü ve voltaj yükseltici modül ile laptopu 10-15 saat civarı çalıştırabilirsiniz. Kendim daha küçük ölçekli bir örneğini yaptım.

Modem işi biraz daha karışık. 12v 1a güçle çalıştığını farzedelim. Akü 12voltun altında da üstünde de olsa sabit 12v sağlayabilecek bir devre gerekir.

Geri
Yukarı