Laptopa 2.5 inç HDD yerine bantla 3.5 HDD kullanmak mümkün mü?

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Elimde 1 TB HDD var ama malesseff 3.5 inç. 2.5 inç laptop harddisk girişine bantla 1 TB HDD takıp bantlayıp üstünede kapağın ürtmem mantıklı mı sorun olur mu?

Yapamazsınız ki, sığmaz. Diskler laptopun içine zaten tam oturuyor, yanlarında bir boşluk olmuyor.

3.5" diskli bir elinize 2.5" diski diğer elinize aldığınızda aradaki 1" farkın hacim ve ağırlığa sandığınızdan çok daha etki ettiğini anlayacaksınız.

Uzatma vs kabloları ile bir şekilde takılırsa çalışır ancak notebook artık masaya bağımlı olur.

Yapamazsınız ki, sığmaz. Diskler laptopun içine zaten tam oturuyor, yanlarında bir boşluk olmuyor.

Hocam benim laptopta boşluk yok harddisk bir kaplamayla takılıyor o kaplamayı çıkarınca harddisk sığlyor.

2.5" ile 3.5" arasında devasa farklar var. Bir şekilde takmayı becerdiniz diyelim. Dışarıya taşacak olan harddisk bir düşme sonucunda bozulur.

Kapağı örttüm hocam sığıyor. Harddiskin kaplaması 3.5 inç yani rahat sığıyor sadece bantlamak istiyorum ne olur ne olmaz diye sorun olur mu sizce?

Hocam benim laptopta boşluk yok harddisk bir kaplamayla takılıyor o kaplamayı çıkarınca harddisk sığlyor.
İlginçmiş, cihazın modelini belirtir misiniz? Eğer 3.5"lik desteği varsa takabilirsiniz. Sitesinde destek görünmüyorsa ama yine de takabiliyorsanız da seçim sizin.

Geri
Yukarı