Laptopa Format Nasıl Atılmalı?

xArtyom

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım güçsüz olmasına rağmen normalde olmayan takılmalar yaşamaya başladım. Ben format atmayı düşündüm ama daha iyi bir çözüm yolu varsa yazabilirsiniz.

Bu video yardımı ile format atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sisteminiz nedir?

Bilgisayarım güçsüz olmasına rağmen normalde olmayan takılmalar yaşamaya başladım. Ben format atmayı düşündüm ama daha iyi bir çözüm yolu varsa yazabilirsiniz.

USB'ye Rufus ile işletim sistemi yazılmalı eğer Windows 10 atılacak ise Windows 10'un kendi yardımcısı var rufu ile USB'ye yazdıktan sonra PC'yi yeniden başlatın açılışta F2 F10 veya del tuşu olan BIOS'a girip BIOS'tan boot sekmesinden USB'yi en üste alın ve format Ti başlatın.

Bu video yardımı ile format atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sisteminiz nedir?

Lenovo Ideapad S145 Core i3 1005G1 1.2GHz-4 GB-128 GB SSD-15.6"-INT-Windows 10​

USB'ye Rufus ile işletim sistemi yazılmalı eğer Windows 10 atılacak ise Windows 10'un kendi yardımcısı var rufu ile USB'ye yazdıktan sonra PC'yi yeniden başlatın açılışta F2 F10 veya del tuşu olan BIOS'a girip BIOS'tan boot sekmesinden USB'yi en üste alın ve format Ti başlatın.

Videolu bir anlatımı mevcut mu acaba?

Lenovo Ideapad S145 Core i3 1005G1 1.2GHz-4 GB-128 GB SSD-15.6"-INT-Windows 10​

Aslında hemen hemen Windows 10 kurtarır ama çok sıkıntı yaratıyorsa formata alternatif çözüm olarak Windows 8.1 veya Windows 10 LTSC kurabilirsiniz.

Yukarıda atmıştım ama. Rufus ile USB bellek hazırlamak için ise;

UEFI Windows 10 USB Hazırlama Rehberi

Buraya bakabilirsiniz.

Aslında hemen hemen Windows 10 kurtarır ama çok sıkıntı yaratıyorsa formata alternatif çözüm olarak Windows 8.1 veya Windows 10 LTSC kurabilirsiniz.

Yukarıda atmıştım ama. Rufus ile USB bellek hazırlamak için ise;

UEFI Windows 10 USB Hazırlama Rehberi

Buraya bakabilirsiniz.
Ürün sürücüleri Windows 10 ve üzeri destekliyor. Zaten Windows 11 bile gayet performanslı çalışıyor. RAM açısından Windows 10 daha iyi olur. Zaten SSD var.

Lenovo Ideapad S145 Core i3 1005G1 1.2GHz-4 GB-128 GB SSD-15.6"-ınt-Windows 10​

Fena değil, güncel Windows 10 kullanılabilir performans verebildiği kadar. Hafif olması açısından LTSB ve LTSC sürümleri var Windows 10'un. Onları kullanabilirsiniz isterseniz.

Technopat Windows 10 kurulum videosuna bakabilirsiniz, format işlemi gayet basittir ne yaptığınızı bildiğiniz sürece.

Yeni konular

Geri
Yukarı