Laptoplarda marka seçimi

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Laptoplarda marka seçimi konusunda düşüncelerinizi merak ediyorum. Özellikle Acer. 5 senedir kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Temizlik konusunda ızgaralara süpürge tuttum ve ekranını filan sildim. Ama çok temiz kullandım. Bir silince yeni alınmış gibi oluyor. :) Uzun süre temizlemediğim zamanlar da oldu. Süpürge işi çözdü. :) Bilgisayarın kendi otomatik çıkardığı güncelleme harici bir şey de yapmadım. Neredeyse her gün sabahtan akşama kadar açık, zamanında çok da oyun oynamıştım. Ama sizin görüşünüzü de almak isterim. Diğer markalar ve özellikle Acer.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir şey derim ben:

Ablam'a bilgisayar alacaktık, Acer aldık. Kardeşime gidip ASUS aldık. Ben kendim Samsung almıştım o zamanlar. Şu an MSI kullanıyorum.

Kısacası Casper vb. "Çin malı" ürünler alınmadıkça sorun yok bence. Belli bir kalite çıtasının üstünde olmalı cihaz. Sonrası ihtiyaca göre şekilleniyor. Mesela şimdi bir Macbook Air almayı düşünüyorum.

Bu kısa koala hayatıma Casper, Samsung, Asus, Dell ve MSI kullandım. Bazılarını uzunca bazılarını tadımlık da olsa. :)

Casper hariç hiçbirinde büyük sorunlar yaşamadım açıkçası.

Zaten RB'nin bir lafı vardır:

Bir Casper'dan daha berbat bir bilgisayar varsa o da bir başka Casper'dır. R. Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir şey derim ben:

Ablam'a bilgisayar alacaktık, Acer aldık. Kardeşime gidip ASUS aldık. Ben kendim Samsung almıştım o zamanlar. Şu an MSI kullanıyorum.

Kısacası Casper vb. "Çin malı" ürünler alınmadıkça sorun yok bence. Belli bir kalite çıtasının üstünde olmalı cihaz. Sonrası ihtiyaca göre şekilleniyor. Mesela şimdi bir Macbook Air almayı düşünüyorum.

Ailenizden birisi Acer kullanıyorsa benim için sorun bitmiştir. :) Şu an Asus, Lenovo ve Acer laptoplarda araştırma yapmaktayım. Şu markalara da bakabilirsin derseniz, daha fazla seçeneğim olur.

Son düzenleme:
İlk laptopum Acer idi. Format atmayı falan her şeyi onun üzerinde öğrendim. Deneme tahtası gibi bir şey olmuştu. Ama hiç sorun çıkartmadı. Win98 kuruluydu. Ne günlerdi be.

Çin malı ve CASPER alınmaz? tüm markalar ÇİN'de fabrika açtı niye adamlar köle gibi kullanılmaya çok istekli... CASPER almayın demem alında demem... MSI, ASUS, ACER, DELL, GRUNDIG ( alternatif marka her ürünü olan marka isterseniz... )

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı