Laptoplarda sıvı metal kullanılır mı?

WhatsApp Image 2020-08-13 at 21.45.59.jpeg WhatsApp Image 2020-08-13 at 21.46.00.jpeg
Ürün fotoğrafları bunlar, içinde nitrocellulose olduğu için almıştım.

2 yıldır işlemcisine ve ekran kartına sıvı metal uygulanmış bir dizüstü kullanıyorum. Yalıtımını tırnak cilası ve elektrik bandıyla yaptım, 2 yıldır da fan temizliği dışında bir temizlik yapmıyorum. Sıvı metalden önce farklı termal macunları denemiştim fakat çözüm olmamıştı, sürekli throttling yapıyordu bilgisayar. Sürdüğüm zamandan beridir o sorun yok, normal macuna kıyasla yaklaşık 15 derece daha serin çalışıyor işlemci.
Hocam elektrik bandını sürdükten sonra çıkarmışmıydınız yoksa öyle kaldı mı ?

@uasamet çıkarmadım, zaten amacım onu yalıtım olarak kullanmaktı. Bilgisayarın sıcaklığına dayanan bir bant olması çok önemli, ucuz bir bant olursa eriyip işleri berbat edebilir.

Ben AliExpress‘ten aldım. Lt-100 Diye bir ürün.
hocam nasıldı memnun kaldınız mı bnde almayı düşünüyorum.
@uasamet çıkarmadım, zaten amacım onu yalıtım olarak kullanmaktı. Bilgisayarın sıcaklığına dayanan bir bant olması çok önemli, ucuz bir bant olursa eriyip işleri berbat edebilir.
Globe marka alacağım uygun olur mu acaba? Konuyu baştan sona okuyorumda :) cila dediniz o cilayı nereden temin edebilirim?

@uasamet işlem zaten riskli, üstüne bir de AliExpress'ten üreticisi belirsiz, çakma bir ürünü almanı önermem. Yanında gönderdikleri fırça benzeri aparatla uygulayamazsın zaten, her yere sıçratır. Conductonaut'ı 2019'un başında uygulamışım ben, 2 senede 2 kere fan temizliği yaptım, onun dışında bakır soğutucuyu sökmedim bile.

@uasamet işlem zaten riskli, üstüne bir de AliExpress'ten üreticisi belirsiz, çakma bir ürünü almanı önermem. Yanında gönderdikleri fırça benzeri aparatla uygulayamazsın zaten, her yere sıçratır. Conductonaut'ı 2019'un başında uygulamışım ben, 2 senede 2 kere fan temizliği yaptım, onun dışında bakır soğutucuyu sökmedim bile.
Super Scoth 33 ile Thermal Grizzly Conductonaut alsam yeterli olur mu peki?

Ben o ikisini, bir de şu mesajımdaki cilayı almıştım. İngilizce'de bir laf var, "Better be safe than sorry." diye. Amaç işi sağlama almak yani. Bu arada, Super Scotch 33'ün farklı ambalaja sahip birkaç versiyonu var. İçeriğinde farklılık olmadığından emin olduktan sonra al bence. Bana şunun aynısı gelmişti.

Ben o ikisini, bir de şu mesajımdaki cilayı almıştım. İngilizce'de bir laf var, "Better be safe than sorry." diye. Amaç işi sağlama almak yani. Bu arada, Super Scotch 33'ün farklı ambalaja sahip birkaç versiyonu var. İçeriğinde farklılık olmadığından emin olduktan sonra al bence. Bana şunun aynısı gelmişti.
Aynen işi sağlama alacağım. Linkteki ürün aynısı galiba. 3M Scotch Super 33+™ Vinyl Electrical Tape - 13.89 TL + KDV
Birde Cila olayı nedir nereyi niçin cila yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı