Laptopta sürekli Wi-Fi kopması

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
Bazen oluyor, bazen olmuyor ama son zamanlarda sıklıkla olmaya ve can sıkmaya başladı. Wi-Fi'ya basıyorum hiçbir ağ çıkmıyor sorun algılama başlatıyorum karşıma bu çıkıyor 5 dakika sonra laptop yeniden başlatılıyor ve sorun çözülüyor ama hem 5 dakika beklemek hem de HDD ile uzun süren yeniden açılma süresini beklemek ve bunu sık sık yaşamak insana işkence gibi geliyor yok mudur buna temelli bir çözüm?

Dosya Ekleri

• IMG_20220117_205705.jpg
    IMG_20220117_205705.jpg
    284,2 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20220117_205739.jpg
    IMG_20220117_205739.jpg
    241,1 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20220117_210100.jpg
    IMG_20220117_210100.jpg
    227,7 KB · Görüntüleme: 34
Sürücü bakılabilir. Aygıt yöneticisinden cihazı kaldır deyin. Sonra yeniden başlatın sürücüyü kurun ve deneyimlerinizi anlatın.
Nereden güncelleniyor hocam şimdiye kadar Wi-Fi ile ilgili hiçbir güncelleme vb. bir şey yapmadım ama Windows güncelleme gönderdikçe düzenli guncelliyorum.

Wi-Fi kartınızın donanım kimliği veya modeline göre sürücü yüklenir.

Donanım kimliğinizi ve işletim sisteminizin kaç bit olduğunu yazarsanız sizin için bakabilirim.

Aynı zamanda hocamın dediğini de deneyin öncesinde.

ilgili sorunu düzelten bir sürücü güncelleme mevcut. onu kurmalısın. Wi-Fi markasına göre resmi sitesinden sürücü indirip güncelleyebilirsin.

3 parti uygulaması olarak otomatik tüm sürücü güncelleme aracı adı Driver Booster kullanabilirsin.

İlgili sorunu düzelten bir sürücü güncelleme mevcut. Onu kurmalısın. Wi-Fi markasına göre resmi sitesinden sürücü indirip güncelleyebilirsin.

3 parti uygulaması olarak otomatik tüm sürücü güncelleme aracı adı Driver Booster kullanabilirsin.

Dediğine katılırım ama Driver Booster deyince orada durun hocam. Ben öyle programlara pek sıcak gözle bakmıyorum. Bu yüzden önermiyorum. İnternetteki Drive için olan ortak siteden indiririm ama Driver Booster'den indirmem.
En azından sorun çıkarsa ben yaptım bu hatayı derim ve çözümünü kendim ararım. Ama uygulama yanlış bir şey yaparsa yaptığını nasıl anlayacaksın? Bu yüzden önermiyorum. Elle yükleyin. Eğer yanlışlık olursa en azından ne yüklediğinizi bilirsiniz.

Dediğine katılırım ama Driver Booster deyince orada durun hocam. Ben öyle programlara pek sıcak gözle bakmıyorum. Bu yüzden önermiyorum. İnternetteki Drive için olan ortak siteden indiririm ama Driver Booster'den indirmem.
2013 gibi eski laptopu o sorunu olacağı düşünüyorum benim 2021 model monster tulpar v24.1.7 laptopum formattan sonra windows update'den otomatik yanlış sürücü kuruyor laptopu donmayı başladı.

Geri
Yukarı