Laptopu sarjda oynamak sorun oluşturur mu?

Lütfen biraz li-on pillerin çalışma prensibiyle ilgili, pillerin ömürleriyle ilgili bilimsel makale okumanı öneririm veya en azından web sayfalarındaki güvenilir kaynakları okumalısın.

Bak canım bilmiş kardeşim, 6 ay gibi bir süre boyunca telefonumu şarda kullandım. Şimdi şarjı fullüyorum arka planda hiçbir şey çalışmazken %80'lere düşüyor. Bu bile en basitinden bir örnektir tamam mı? Sen o makaleleri biraz daha düzgün anlayarak oku bence. Ya da farklı kitaplar oku okuduğunu anlaman gelişsin ondan sonra o makaleleri oku 2 makale okumuş deneyimi olan adama gider yapıyor.

Bak canım bilmiş kardeşim, 6 ay gibi bir süre boyunca telefonumu şarda kullandım. Şimdi şarjı fullüyorum arka planda hiçbir şey çalışmazken %80'lere düşüyor. Bu bile en basitinden bir örnektir tamam mı? Sen o makaleleri biraz daha düzgün anlayarak oku bence. Ya da farklı kitaplar oku okuduğunu anlaman gelişsin ondan sonra o makaleleri oku 2 makale okumuş deneyimi olan adama gider yapıyor.

Haklısınız benim cahilliğim, telefonunuzla dünyayı anlamışsınız. Okuduğunuz kitaplardan türkçeyi ne kadar iyi konuştuğunuzu görüyorum. İyi günler dilerim size.

Şarjda laptop kullanmak dediğiniz durum eski laptopların çoğunda bataryanın ömrünü koruyacak alt yazılımların olmamasından kaynaklıydı 2014 yılında aldığım Lenovo laptopta bile pil ömrünü korumaya yönelik sürekli prizde kullanımlarda şarjı %70 lerde sabit tutan harici bir yazılım mevcuttu. Pil üretimi konusunda yüksek bir bilgiye sahip olmasam da "bildiğim kadarıyla" pil ömrü sürekli pili doldur boşalt yapma durumunda da daha çabuk tükeniyor ve ayrıyetten pilin kullanılmayıp kenarda durması da aynı sonucu veriyor. 3 yıllık Monster notebook um 3-4 saat bataryada dayanıyordu ilk aldığımda ve neredeyse pilini hiç çıkarmadığım prizde günlerce açık kaldığı zamanlar oldu, çok aktif olarak kullanıp oyun da oynadım ve şu anda da 3 saat bataryada gidiyor yine oyun oynamazsam ki güç tasarruf modu vs. modlar ile bu süre uzatıladabiliyor.

DÜZENLEME: Ayrı olarak pilde prize takılı değilken oyun oynarsan oyun performansında muazzam bir düşüş yaşarsın çünkü bilgisayarının donanımı yeterli perfomansı verebilecek gücü bataryadan alamayacaktır.

Asıl şarjda oynamazsan problem oluyor. Şarj takılı olmadan oyunlardan tam verim alamıyorsun.

Bu bir problem değil? Bu normal bir şey. Oyunda düşük değer almak şarjda değilken normal. Buna problem demeniz daha komik ama bataryanızla birlikte güneşi izlemek istemiyorsanız arada dinlendirin. Hele Monster kullanıyorsanız hiç yapmayın.

Geri
Yukarı