Çözüldü Laptopun fabrika çıkışı sistem özelliklerini öğrenmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MgBasedLifeForm

Centipat
Bugün tesadüfen denk geldim. 8 GB RAM'im vardı. Özelliklerde 4 gözüküyor. Acaba fatura dışında laptopun ilk özelliklerinin kayıtlı olduğu bir yer bulabilir miyim? Faturaya bakacağım şimdi, tekrar yazarım.

Çözüm
Üzerinde modelini ifade eden bir şeyler vardır. Düzgün bir firmaysa farklı özellikleri farklı numaralandırmıştır. Seri numarasından bulunabilir ama firma söyler mi bilmem.
Bugün tesadüfen denk geldim. 8 GB RAM'im vardı. Özelliklerde 4 gözüküyor. Acaba fatura dışında laptopun ilk özelliklerinin kayıtlı olduğu bir yer bulabilir miyim? Faturaya bakacağım şimdi, tekrar yazarım.
Laptop kutusunda genellikle özellikleri yazar. Ayrıca cihazın altında yer alan tam model koduyla da ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: Windows tusu+R basarak açtığım çalıştır bölümüne mdsched.exe yazarak RAM'lerin sağlıklarını kontrol ettim. Tarama tamamlandı ve yeniden başlatıldı. Şu an yine 2 RAM çalışıyor. Ne oldu hiç anlamadım. Yeniden başlarken laptopa alttan iki tane vurdum. Acaba tarama mi düzeltti yoksa temassızlık vardı da vurunca mi düzeldi sanırım asla öğrenemeyeceğim :/

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı