Laptopun sürekli şarjda kalması zararlı mı?

Şaka bir yana Laptoplar zaten çok uzun ömürlü değil. Bırakmamaya çalışın.

Dostum batarya çıkartılabiliyorsa çıkartıp şarjda oynamanı tavsiye ederim. Ama sabit bir şekilde ise yine şarjda oynayabilirsin. Üreticiler bunu düşünüp tasarlıyorlar ve şarj takılı kullanmazsan bataryanın gücü ekran kartı ve diğer bileşenlere yeterli gücü veremez. Bu yüzden daha düşük FPS değerleri alırsın.
Bataryayı çıkartıp kullanmanın zararı çok diyenler var. Özellikle elektrik kesintisinde bileşenlere zarar görebiliyormuş.

Arkadaşlar yeni bir Gaming laptop aldık ve şimdi tereddüte girdim. Şarjda oynayınca 80-90 FPS veriyor ancak şarjdan çıkarınca 38 FPS veriyor GTA V'te. Laptopun sürekli şarjda olması zararlı mıdır?
Zararlı pil ölüyor hiç kullanmadığın için benim pil öldü mesala.Söktüm bende pili şuan hep kabloda artık monitore de aktardım görüntüyü kasa gibi kullanıyorum :D Şarjdan çıkarın tasaruf moduna geçiyordur güç yönetim modundan ayarlaryabilirsin onu.
Bataryayı çıkartıp kullanmanın zararı çok diyenler var. Özellikle elektrik kesintisinde bileşenlere zarar görebiliyormuş.
kim diyor onu uydurmuş :)

Şaka bir yana Laptoplar zaten çok uzun ömürlü değil. Bırakmamaya çalışın.
Bu laptopdan laptopa değişir bende zamanında aynı görüşteydim fakat 2016 yılında almış olduğum laptop halen canavar gibi çatır çatır çalışıyor.Kaldı ki 4 sene sonra daha yeni termal macununu yeniledim daha yeni temizledim 4 sene hiç dokunmadım ne temizlik olsun ne termal macun olsun bana mısın demiyor ?

Sarjta oyna bildiğim kadarıyla batarya doluyken bataryaya enerji göndermez direk kablo enerjisiyle beslenir.Oyun oynarken güç ayarlarından yüksek performans seç boşta ise dengeli koy sarjtan çıkar.Benim arkadaşım böyle yapıyor hiç bir sorunla karşılaşmadı yaklaşık 10 yıldır böyle ne batarya bozuldu nede sarj aleti.

Arkadaşlar yeni bir Gaming laptop aldık ve şimdi tereddüte girdim. Şarjda oynayınca 80-90 FPS veriyor ancak şarjdan çıkarınca 38 FPS veriyor GTA V'te. Laptopun sürekli şarjda olması zararlı mıdır?

En iyi bataryayı yakar en kötü bilgisayarı çöp eder.

Bu arada bazı laptoplarda oluyor şarjdan cıkınca bilgisayar tasarruf moduna geçiyor tasarruf modunu kapat sarjdan cıkınca.

Yeni konular

Geri
Yukarı