İnceleme Last of Us part 1

SatoruGojo

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Vay be Last of Us part 1'i PC'de bitirdim.
Ve keşke oyuna, mekaniklerine, karakterlerine ve en çok da hikayesine aşık olduğum kadar keşke teknik performansına da aşık olsaydım...

9.8/10 oyuna verdiğim puan.
2.3/10 optimizasyona verdiğim puan.

Ryzen 3 3300X + RTX3060 12 GB ile oynadım.
En yüksek 75 dereceyi gördü kart, en düşük ise 58.

Her şey ultrada 60FPS altı da olsa bitirmeyi başardım.

Hoşça kal Last of Us part 1
2.oyunda görüşmek üzere.

Vay be Last of Us part 1'i PC'de bitirdim.
Ve keşke oyuna, mekaniklerine, karakterlerine ve en çok da hikayesine aşık olduğum kadar keşke teknik performansına da aşık olsaydım...

9.8/10 oyuna verdiğim puan.
2.3/10 optimizasyona verdiğim puan.

Ryzen 3 3300X + RTX3060 12 GB ile oynadım.
En yüksek 75 dereceyi gördü kart, en düşük ise 58.

Her şey ultrada 60FPS altı da olsa bitirmeyi başardım.

Hoşça kal Last of Us part 1
2.oyunda görüşmek üzere.

Cidden optimizasyonu berbat durumda.

6700XT 5 5600 32GB Ram ile 1080p Ultra + 1080p Yayın açıp 1 kere drop yemeden bitirdim. Optimizasyon çok da kötü değil gibi sanki 12GB kartlar için.

Normalde benim bildiğim kullandığınız ekran kartı 2k için fakat siz oyunu 1080p ultrada oynadım diyorsunuz sizce burada normal birşey görünüyormu?.
Fark etmez ki. Optimizasyon kötü olduğu sürece 2k zaten açamadım, oynanmayacak derecede oluyordu fakat 1080p rahatça oynadım ki bu normal bile olsa yayın açmama rağmen fps hiç düşmedi. 3060 12GB ile karşılaştıranlar oluyordu çünkü bu da kısaca örnek olmuştur.

Fark etmez ki. Optimizasyon kötü olduğu sürece 2k zaten açamadım, oynanmayacak derecede oluyordu fakat 1080p rahatça oynadım ki bu normal bile olsa yayın açmama rağmen fps hiç düşmedi. 3060 12GB ile karşılaştıranlar oluyordu çünkü bu da kısaca örnek olmuştur.
Yine de bu duruma optimizasyon fena değil diyemezsiniz sizde durumun farkındasınız.Bu yıl çıkan oyunların birçoğu hemen hemen optimize sorunu olarak piyasa sürülüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı