League of Legends için toplama bilgisayar

League of Legends için bilgisayar toplamayı düşünüyorum bana öneribilecek malzemeleri yazar misiniz, aramızda toplayan varsa bilgi almak istiyorum?

Bütçe belirtmemişsiniz. Bu sistemi topladım. Aynı zamanda @AlgoritMa hocamızın dedi sistemi de toplayabilirsiniz.

1582897565344.png

En ucuz şekilde kurulabilecek sistem bileşenleri:

Ryzen 2400G veya 3400G işlemci.
8 veya bütçeye göre 8x2 olacak şekilde 16GB bellek. (3000MHZ)
Gigabyte B450M S2H anakart.
Kasa+ PSU kombosu olarak ise bu.
O kasa gerçekten kötü bizzat kendim kullanıyorum, keşke sabredip başka bir şey alsaydım.

Benim önerim aşağıda ki PC olurdu çünkü 3400G'nin ikinci el fiyatları bile uçuk iken biraz daha bütçe dostu olacağını düşündüm. Eğer isterseniz ilerde bir ekran kartı ekleyebilirsiniz GTX 1650 RX 5500XT gibi. Rahatlıkla yeterler. Ama şimdilik sadece LOL ise ana hedef aşağıdakiler yeterli;

Bundan 2 adet

Eğer monitör, klavye falanda istersen yardımcı olurum ama şuan baktığım kadarıyla 250 tl olan RAM 300 tl. Ben olsam biraz daha beklerdim. Fiyat 2600 tl civarı çıkıyor ama bazı parçalar 2. el temin edilirse ve 2200G olursa işlemci bir sıkıntı çıkmaz. isteğe bağlı 2 yerine 1 adet 8 GB RAM takılabilir.

Benim önerim aşağıda ki PC olurdu çünkü 3400G'nin ikinci el fiyatları bile uçuk iken biraz daha bütçe dostu olacağını düşündüm. Eğer isterseniz ilerde bir ekran kartı ekleyebilirsiniz GTX 1650 RX 5500XT gibi. Rahatlıkla yeterler. Ama şimdilik sadece LOL ise ana hedef aşağıdakiler yeterli;

Bundan 2 adet

Eğer monitör, klavye falanda istersen yardımcı olurum ama şuan baktığım kadarıyla 250 tl olan RAM 300 tl. Ben olsam biraz daha beklerdim.
Bir şey soracağım bu sistemi topladıktan sonra ekran kartı olmadan lol oynatır mi bana yoksa istediğim performansı vermez mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı