Legion 5 vs Monster Tulpar V20.2

15.6 inç çok küçük gerçekten Monster alman daha iyi olur. Çok monster sevdalısı olmasam da.
Ekran takıntım yok açıkcası 15.6 işimi görecektir. , sadece ekran boyutu büyük diye Monster'da almak istemiyorum :)

10. nesil i7 ve 17 inç olmasından dolayı ben Monster tercih ederdim.
İşlemci karşılaştırma yaptığımda aslında AMD'nin Rayzen 7 4800H işlemcisi daha ağır basıyor gibi gözüküyor.

Legion 5 6 GB VRAM var yazıyor ben olsam Legion alırdım ama Monster da güzel.
Monster'da VRAM 6 GB , sadece malzeme kalitesi , soğutma vs aklıma takılıyor.

Ekran takıntım yok açıkçası 15.6 işimi görecektir. Sadece ekran boyutu büyük diye Monster'da almak istemiyorum :)

Hocam ben sizin yerinizde olsam ikinci el ürün almaktansa indirim fırsatı kovalardım. Bu fiyata 3050 Ti'li sıfır ürün alınabilir. Ya da üstüne 2-3 bin konulursa belki 3060'lı HP Omen ya da Ideapad Gaming 3 vb. bulunabilir.

15 bin TL'ye ikinci elde RTX 3060'lı laptop yok mu hocam? Açıkçası RTX 3060'lı Legion 5'i ekim ayında 12 bin TL'ye almış biri olarak fiyatlar çok abartı geldi bana.
3060 ile arasında çok fazla performans gözükmüyor , ayrıca sizde ki ekran kartında VRAM 4 GB mi ?

1658844244018.png

Hocam ben sizin yerinizde olsam ikinci el ürün almaktansa indirim fırsatı kovalardım. Bu fiyata 3050 Ti'li sıfır ürün alınabilir. Ya da üstüne 2-3 bin konulursa belki 3060'lı HP Omen ya da Ideapad Gaming 3 vb. bulunabilir.
Hocam 3050 Ti 4GBVRAM cihazlardan uzak duruyorum açıkcası :D

3060 ile arasında çok fazla performans gözükmüyor, ayrıca sizde ki ekran kartında VRAM 4 GB mi?

Eki Görüntüle 1464550

Hocam 3050 Ti 4gbvram cihazlardan uzak duruyorum açıkçası :D

Bende R5 5600h ve RTX 3060'lı Legion 5 var hocam. 6 GB VRAM. Ama sizin yerinizde olsam eğer bütçemi arttıramıyorsam 4 GB vrama razı olup sıfır cihaz almayı tercih ederdim. Hem daha yeni bir model olacak sonuçta.

Bende R5 5600h ve RTX 3060'lı Legion 5 var hocam. 6 GB VRAM. Ama sizin yerinizde olsam eğer bütçemi arttıramıyorsam 4 GB vrama razı olup sıfır cihaz almayı tercih ederdim. Hem daha yeni bir model olacak sonuçta.
Çok haklısınız fakat hem bütçem sınırlı hem ilerleyen zamanlarda 4GBVRAM beni çok boğacaktır gibime geliyor.

4 GB VRAM'li cihaz almaya gerek yok, eğer temiz 2. el bulduysaniz.
Cihazı satan firmada ki kişi ile görüştüm cihazlar gayet temiz , bakımlı ve garanti kapsamında olduğu için biraz içim rahat açıkçası.

Çok haklısınız fakat hem bütçem sınırlı hem ilerleyen zamanlarda 4GBVRAM beni çok boğacaktır gibime geliyor.
Ne tip oyunlar oynuyorsunuz hocam? Zaten yüksek VRAM isteyen oyunları 3050Ti ile ayarları fulleyip oynayamayacağınız için VRAMı dert etmenize gerek yok diye düşünüyorum.

Ne tip oyunlar oynuyorsunuz hocam? Zaten yüksek VRAM isteyen oyunları 3050Ti ile ayarları fulleyip oynayamayacağınız için VRAMı dert etmenize gerek yok diye düşünüyorum.
PUBG tarzı fps oyunları , RDR2 tarzı oyunlar vb.

4 GB VRAM'li cihaz almaya gerek yok, eğer temiz 2. el bulduysaniz.
Ege hocam son bir link atsam bu cihazda kafamı karıştırdı :D Fiyat için pazarlık yapacam illa ki direk o fiyatdan düşünmeyin.

PUBG tarzı FPS oyunları, RDR2 tarzı oyunlar vb.

Ege hocam son bir link atsam bu cihazda kafamı karıştırdı :D fiyat için pazarlık yapacağım illaki direk o fiyatdan düşünmeyin.

Bunu almayın ısınma sorunu var.

Geri
Yukarı