Lenovo G510 AMD grafik sürücüsü kurulmadı hatası

LongHaoChen

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, dizüstü bilgisayarımda ekran kartı sorunu yaşamaktayım. Grafik sürücüsünü kurduğum halde aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz hatayı almaktayım. Masaüstünde boş bir yere sağ tıkladığımda ekran kartı gözükmekte, görev simgesinde ve Aygıt Yöneticisinde gözükmekte. 17.7.2 yükledim, bilgisayarı yeniden başlattım fakat yine de ekran kartını açmak istediğimde aynı hatayı almaya devam ettim.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

technopath.jpg

Güncelleme: AIDA64 Extreme ile bilgisayar raporu
Güncelleme 2: ''dxdiag'' ile ekran kartı durumuna bakınca 'Amd Radeon R5M200 / HD 8500M series cihazında bir sorun oluştu. Daha fazla bilgi için 'grafik cihaz sürücü hada kodu 43' aratın. Demekte. (R5M200 nereden geldi bilmiyorum fakat laptopu yeni aldığımda HD 8500M yazıyordu.

Güncelleme notu: Lenovon'un kendi sitesinden driverı yükledim sorun düzeldi.

Sorunu nasıl çözdüğünüzü paylaşırsanız aynı problemi yaşayan kişiler de yararlanabilir.
İlk mesajımda güncelleme notu olarak düzelttim. Her ne kadar AMD'nin direk güncel sürücüsünü yüklemeyi denedim ama yüklendiği zaman açamıyordum. Laptop markasının sitesinden sürücüyü kurdum. Sorunum düzeldi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı