Lenovo Ideapad Gaming 3 adaptör sorunu var mı?

İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Aynı cihaz tanıdığımda da var farklı bir modelide bende var aynı 135W adaptör var. Şarjdayken şarjı mı azalıyor oyunda?

Bilgisayardaki ekran kartı W gücü yüksek olduğundan dolayı besleyemiyor diye biliyorum. Fakat bu sadece oyunda ike oluyor. Normal kullanımda sorun yok.

Aman aman şarjın azalmaz 7/24 oyun oyamıyorsan alabilirsin.

Isınma sorunu var.
hayır sadece ızgarası bilgisayarın altında ve laptop tutucu veya başka birşey koyarsanız (ben kitap koyuyom .d) ızgara açık oluyor ve hava akımı rahat oluyor. valorant oynarken 60 dereceyi geçmiyor mesela. termal macun sürseniz zaten 45 dereceyi geçmez.

@KomoG2M Aynı modelden mevcut bizde. Evet gerçekten ısınma sorunu var. UV yapmadan önce 97 dereceleri görüyordum. Laptopu rahat rahat kullanamayacaksam kitap koyarak falan uğraşacaksam hiçbir anlamı kalmıyor uğraşılmaz onlarla hem o bütçede tercih edilecek model bile değil.

Hayır sadece ızgarası bilgisayarın altında ve laptop tutucu veya başka bir şey koyarsanız (ben kitap koyuyom. D) ızgara açık oluyor ve hava akımı rahat oluyor. Valorant oynarken 60 dereceyi geçmiyor mesela. Termal macun sürseniz zaten 45 dereceyi geçmez.

Aynı laptopu kullanıyorum şu anda W tuşu sıcaklıktan erimiş durumda :)

@KomoG2M aynı modelden mevcut bizde. Evet gerçekten ısınma sorunu var. UV yapmadan önce 97 dereceleri görüyordum. Laptopu rahat rahat kullanamayacaksam kitap koyarak falan uğraşacaksam hiçbir anlamı kalmıyor uğraşılmaz onlarla hem o bütçede tercih edilecek model bile değil.

97 dereceyi nasıl gördüğünüzü açıklarsanız seviniriz.

@KomoG2M Aynı modelden mevcut bizde. Evet gerçekten ısınma sorunu var. UV yapmadan önce 97 dereceleri görüyordum. Laptopu rahat rahat kullanamayacaksam kitap koyarak falan uğraşacaksam hiçbir anlamı kalmıyor uğraşılmaz onlarla hem o bütçede tercih edilecek model bile değil.

Adana'da balkonda yazın ortasında Cyberpunk oynuyorsanız bunu yaşamanız normal :)

97 dereceyi nasıl gördüğünüzü açıklarsanız seviniriz.
90 altına düşmüyordu, 95-96-97 görünce aniden düşüyordu sanırım işlemci gücünü kısıyordu. Oyunlarda gerçekten L340 Gaming serisi baya ısınıyor kullananlar bilir. Birazda gürültülü çalışır oyunda.
@KomoG2M İstanbul’da yaşıyorum ve henüz sıcak havalar gelmedi bile. :)

Bu arkadaşta 97’leri görmüş.

Geri
Yukarı